Otel Tasarımları

Otel tasarımı konusunda kafasında soru işareti olan yatırımcıların muhtemel çelişkilerini giderebilmek için öncelikli olarak şunu belirtmek istiyoruz bu hem eğlence hem de insanın huzur içerisinde geçirildiği dönemi temsil etmesi gereken bir alan. Dolayısıyla bu mekanda kalan müşterileriniz öncelikli olarak rahat etmeli ve bu sayede daha sonrasında da yine aynı yere tekrar gelebilmeyi istemesi gerekir. Otel tasarımı konusunda bu zamana kadar pek çok farklı modelle karşılaşmış ve bunların sizin kafanızı karıştırmış olması da normal bir durumdur. Bu nedenle yeni bir otel tasarımına başlamadan önce dikkatlerinizi konsept üzerinde yoğunlaştırmanız gerekir.

Otelin konsept aşamasında öncelikle ne tarz bir sunum yapmak istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Örneğin oteliniz bir tatil köyümü, günü birlik uğranılan bir yer mi yoksa aylık kalınabilecek bir otel mi istiyorsunuz. İstediğiniz otel tasarımı içerisinde toplantı, balo salonu gibi detaylar var mı? Ya da siz daha küçük bir otel mi hayal ediyorsunuz? Bunları önceliğiniz olarak kafanızda belirlemeli ve sonrasında iyi bir iç mimar ile görüşmelisiniz.

Farklı Otel Modelleri

Biz Uç İç mimarlık olarak otel tasarımı konusunda Türkiye’de ve dünyada pek çok tasarıma imza atmış ve bundan sonra da aynı hassasiyetle imza atmaya devam edecektir. Otel tasarımı konusunda kafanızda biriktirmiş olduğunuz soru işaretleri aynı zamanda sizin de doğru karar vermenize neden olmayacaktır. Dolayısıyla bu noktada biz her projenin kendine has özelliğinin olmasını önemseriz.  Söz konusu otel tasarımı olduğunda hiç kimsenin parasını boşa harcamak gibi bir isteğinin olmadığının altını çizmek gerekiyor. Elbette ki yapılacak işte zarar ettirmeyecek bir konsepte sahip olmak sizinde tercih edilirliğinizi artıracaktır. Otel tasarımı konusunda evinizi nasıl tasarlamak istiyorsanız aynı özveriyi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Otelinize gelen misafirleriniz kendini evinde gibi hissetmeli ve bunun rahatlığını birebir yaşamalıdır. Otel tasarımı bir eve eşya almak ya da evi dekore etmekle aynı şey değildir. Bunun için önceliğiniz müşteri memnuniyetini sağlamak ve bunu yaparken de herkesin isteğini aynı anda sunmak gerekir.

Otel Yapan Firmalar

Ticari alanlardaki dekorasyonun kalitesi albeniyi de artıracaktır. İnsan kendisini ne kadar konforlu bir mekanda hissederse bunun rahatlığını da yakalayacaktır. Evinize bir sehpa alırsınız ve eğer daha sonra onun doğru tercih olmadığını düşünürseniz bir kenara kaldırırsınız. Sonuçta o tek bir sehpadır. Lakin söz konusu otel olunca, oda sayınız kadar sehpadır. 100 odalı bir oteliniz varsa eğer o 100 hatalı tercihtir ve maliyeti de ona göre olacaktır. Bu yüzden çok iyi düşünülmelidir. Tek başına güzel olan bir eşya, diğer eşyalarla yan yana geldiğinde hiç de güzel durmayabilir. Ve otel iç mimarisinde önemli olan şeylerden biri de, seçilen ürünlerin bir birine olan uyumudur. Otel iç mimarisinde iç mimarların en çok üstünde durduğu konulardan biri de budur. Bu mesleğin var olma sebeplerinden biri de budur.

Otel tasarımı yapılırken çok fazla para harcamak, iyi bir şey elde edeceğiniz anlamına asla gelmez. Çok para vererek aldığınız bir ürün, kaybolup gidebilir. Koca bir fiyasko elde edebilirsiniz. Bu bir meslektir. Bu bir sanattır. Sadece eğitimle belli kalıpları öğrenirsiniz gerisi sanatçı ruhu, işi bilmek ve tecrübedir. Daha işin en başında, ne istediğinizi, ne görmek istediğinizi netleştirmelisiniz. Bunu siz yapamayabilirsiniz. Bunun için iç mimardan yardım almalısınız. Bu belirlenmeden yapılacak iç mimari tasarımlar sizi tatmin etmeyecektir. Eğer en başından ne istediğiniz bilirseniz, size uygun tasarımla karşılaştığınızda tereddüt etmezsiniz ve içiniz rahat olur.

Otel Proje Firmaları

Otel iç mimarisi üzerine çalışan arkadaşlar, tek bir tasarım stiline bağlı kalmamalıdır. Müşteri çeşitliliği sizleri gelişmeye ve yeni arayışlara iter. Bu da mesleğin gelişmesine bir katkıdır. Bu yüzden bu meslek yaşayan bir meslektir. Kişiye özel tasarımı, otel iç mimarisine uygulayabildiğiniz zaman, otel sahibini de, sizleri de mutlu edecek sonuçlar elde edebilirsiniz.Havaya para savrulan bir konuda, müşterilerin kolay yolu seçmeye çalışarak, iş tecrübesi olmayan, mesleği bu olmayan, sadece 3D çizim yapabilen kişilere boşuna para dökerek tasarım yaptırmalarıdır.Hatadan çabuk dönerlerse, tasarımcıya verdikleri ve havaya uçan parayla kalırlar. Yok, hatadan çabuk dönmezlerse o tasarım uygulamada çakılır ki, işte esas felaket orada olur. Tıpkı 100 hatalı sehpa örneğinde olduğu gibi.