blog

Lüks Mobilya Mağazası Tasarımı Nasıl Olmalı?

Mobilyalar işlevsel olmaları yönüyle kullanıldıkları mekânı etkileyen ve estetik değerleri ile kullanıldıkları mekânın görünüm bakımından güzel ya da çirkin görünmesini sağlayan ve yaşam alanlarının daha sıcak ve sevimli bir ortam haline gelebilmesinde katkısı olan ürünlerin tümüdür. Bu mobilyalara ev sahipliği yapan mobilya mağazaları, birçok kişinin yaşam alanlarının dekorasyonunda kullanacakları mobilyaları alabilmeleri için çok geniş bir pazar oluşturmaktadır. Çok farklı zevk ve tercihlere cevap verebilmeyi amaç edinen mobilya mağazaları müşterilerine dünya trendlerini en güzel şekilde sunabilmelidir. Mağazadan içeri giren müşteri yapacağı tasarım hakkında farklı stiller keşfedebilmeli ve her tarzdan mobilya ile buluşabilmelidir. Bunun için mobilya mağazasının dekorasyonunda kullanılan aksesuarlar ve renkler çok büyük öneme sahiptir.

Lüks Mobilya Mağazası Tasarımı Nasıl Olmalı?

Mobilya Mağazası Dekorasyon Fikirleri

Mobilya mağazası dekorasyonu yapılırken ortamı bir bütün olarak ele almak ortaya çıkacak olan atmosfer bakımında büyük öneme sahiptir. Öncelikli olarak yapılması gereken mağazaya canlılık kazandırabilecek olan konseptin oluşturulması gerekir. Örneğin mağazanın dekorasyonu yapılırken otantik bir atmosfer oluşturulabilmesi için ahşap malzeme kullanılarak tasarlanmış olan şık kütük avizelere yer verilebilir. Ya da ahşaptan oluşan diğer unsurlara yer verilerek otantik bir konsept oluşturulabilir. Mobilya mağazalarında kullanılacak olan tablolar ve benzeri dekorasyon unsurları müşterilerin satın alma isteklerini artırıcı rol oynamaktadır.

Mobilya mağazası dekore ederken son yılın trend olan renklerine yer verilmelidir. Bu mobilyaların mağazanızda kendini tam olarak müşteriye gösterebilmesi ve modelin ön plana çıkabilmesi için mağazanın dekorasyonunda kullanılan renkler ile uyum içerisinde olması son derece önemlidir.

Lüks Mobilya Mağazası Tasarımı Nasıl Olmalı?

Mobilya mağazası dekore edilirken mutlaka lokasyonu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Özellikle lüks bir bölgede yer alan mobilya mağazalarında kullanılan alan daha geniş ve ilgi çekici olmalıdır.

Mobilya mağazalarının tasarımı yapılırken müşterinin hayal dünyasında kendi evinde görmek isteyeceği unsurlar yansıtılmalı ve ona tasarım hakkında fikirler verebilen unsurlar tercih edilmelidir. Yılın son trendleri ve renkleri ile oluşturulan mobilya mağazası tasarımı müşteriler için karar vermelerini kolaylaştıracak şekilde bölümler halinde sunulmalıdır. Örneğin yatak odalarının tasarımında kullanılacak olan mobilya ve dekorasyon ürünleri tıpkı kişinin evinde olduğu şeklide dekore edilmeli ve gerçeği yansıtabilmelidir.

Yine aynı şekilde salonda ve yemek odalarında kullanılacak olan mobilyalar ayrı ayrı bölümler halinde müşteriye sunulabilmelidir. Bu bölümler hazırlanırken kullanılacak olan konsept çok önemlidir. Örneğin yemek odasının tasarımı için sunulmakta olan mobilya ve dekorasyon ürünleri tıpkı bir evde ne şekilde yer alıyorsa mağazada da o şekilde dizayn edilmelidir. Böylelikle müşteriye bu mobilyanın kaplayacağı alan hakkında daha net bilgi verilmiş olacaktır. Ayrıca kişi mobilyanın dekorasyonunu yapacağı mekânda nasıl duracağı ve ne kadar yer kaplayacağı hakkında bilgi sahibi olacaktır. Bu da müşterinin daha kolay karar vermesinde etkili olacaktır.

Mobilya mağazaları dekore edilirken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ise mobilyaların sabitlenmesidir. Bu sayede insanların üzerine düşmesi engellenerek daha güvenli bir şekilde alışverişlerini yapmaları sağlanacaktır.

Lüks Mobilya Mağazası Tasarımı Nasıl Olmalı?

Mobilya mağazası dekorasyonu yapılırken şık ve modern tarza uygun aksesuarlara yer verilmesi satışa sunulan mobilyayı daha ilgi çekici hale getirecektir. Bu nedenle mobilya mağazasının şık ve modern bir görünüm kazanmasını isteyenler gösterişli avizeler kullanarak dekorasyonda bütünlük sağlayabilir.

Mobilya mağazası dekorasyonu yapılırken çok farklı tarza hitap edebilecek olan aynalara yer verilmesi ortamın derinliğini artıracaktır. oluşturulan konsept ile yaşanmışlık hissi uyandıran unsurların yer aldığı mobilya mağazası dekorasyonları müşterilerin satın alma isteklerini artıracaktır. Bütün bunların dışında mobilya mağazalarında sunulan mobilyaları daha estetik bir şekilde sunabilmek için televizyon, kitap ve saat gibi unsurlara da yer vermek gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir