blog

Lüks Cafe Dekorasyonunda Kullanılacak Mobilyalar Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde evlerimiz ve çalışma alanlarımızdan sonra en fazla vakit geçirdiğimiz ortamlar arasında yer alan mekânlar şüphe yok ki cafe ve restoranlardır. Özellikle farklı tasarımlarla dizayn edilen cafeler daha fazla ilgi görmekte ve bu nedenle daha fazla tercih edilmektedir. Yaşadığımız dönemde sektöre olan yoğun talep üzerine birçok tasarımcı cafelerin iç mekân tasarımını yaparken birçok dekorasyon stili oluşturmaktadır. İnsanların cafelerden beklentilerinin giderek arttığı günümüzde ihtiyaçlara cevap verebilen şık tasarımlar sunabilmek çok önemlidir.

Bu nedenle cafe dekorasyonunda kullanılacak olan bütün unsurlar özenle seçilip insanların gözüne hitap edebilecek olan ve keyifli vakit geçirmelerine yardımcı olabilecek tasarımlar oluşturulmalıdır. Bir cafe işletmecisiyseniz cafenizi diğer cafelerden ayırt eden ve tercih edilmenize sebep olabilecek dekorasyon stili oluşturmanız şarttır. Bu noktada yapılması gereken benzerlerini taklit etmek yerine kendinize özgü şık ve sıra dışı cafe tasarımı oluşturmak olacaktır.

Uç iç mimarlık olarak cafe ve restoranlarınızı şık ve modern bir kimlik kazandırarak yenileyerek konforlu mekânlara dönüşmesini sağlıyoruz. Değişimi ve yeniliği farklılıkla buluşturarak tasarlamış olduğumuz cafelerinize şık ve modern görünüm kazandırarak hem sizin hem de müşterilerinizin keyifle vakit geçirebileceği alanlar oluşturmaya devam ediyoruz.

Lüks Cafe Dekorasyonunda Kullanılacak Mobilyalar Nasıl Olmalıdır?

Cafe Dekorasyonunda Mobilya Seçerken Dikkat Edilecek Unsurlar Nelerdir?

Çok kalabalık insan topluluklarına hizmet vermeyi hedefleyen cafelerin dekorasyonu karar verilmesi zor olan bir konudur. Çünkü çok farklı zevklere hitap edebilmek ve herkesin kendini rahat ve huzurlu hissetmelerini sağlayan bir ortam sunabilmek için cafe dekorasyonunda kullanılacak olan bütün unsurlar özenle seçilmelidir.

Bu nedenle cafe dekorasyonu yapılmadan önce uygulanacak olan stilin hitap edilecek kesimin zevk ve tercihlerine uygun olarak belirlenmesi gerekmektedir. Daha sonra tarzınıza en uygun olan mobilyalara dekorasyonda yer vermeniz ortamda oluşmasını istediğiniz atmosferi sağlama konusunda önemli etkiye sahiptir. Bu nedenle cafe dekorasyonuna başlamadan evvel tarzınızı belirlemeniz ve seçeceğiniz mobilya ve dekorasyon unsurlarını tarzınızı en güzel şekilde yansıtabilen türlerden seçmeniz gerekmektedir. Cafe dekorasyonunda modern, klasik, retro, vintage veya bu tarzların bir arada kullanıldığı tasarımlar yer almaktadır.

Cafe dekorasyonunda kullanmak istediğiniz tarzı belirleyip daha başarılı bir dekorasyon oluşturabilmek için konusunda deneyimli uzman tasarımcılardan destek alabilirsiniz.

Oluşturacağınız cafe dekorasyonunda müşterilerinize ev konforu ve rahatlığı yaşatabilmek için oturma grupları veya şık berjerler kullanabilirsiniz. Veya daha farklı bir atmosfer yakalayabilmek için cafenizi bölümlere ayırarak bazı bölümlerde modern koltuklara yer verirken diğer bölümlerde de şık masa ve sandalyeler kullanabilirsiniz.

Cafe tasarımında kullanacağınız mobilya seçiminde renklerin önemi çok büyüktür. Mobilyaların rengini seçerken ilk dikkat edilecek olan unsur dekorasyonda yer alan diğer unsurların renkleridir.

Cafe dekorasyonunda kullanılan bütün unsurlar bir bütün olarak düşünülüp seçilen renklerle ahenk oluşturulmalıdır. Çünkü renklerin insan psikolojisi üzerinde etkisi göz ardı edilmeyecek kadar büyüktür. Duvar ve zemin rengi açık tonlardan oluşuyorsa dekorasyonda kullanılacak olan mobilya bu renklerle uyum sağlayabilecek koyu renklerden seçildiği takdirde hem mobilya kendini gösterecek hem de şık ve modern bir görünüm yakalanmış olacaktır.

Yapacağınız cafe dekorasyonunda tercih ettiğiniz mobilyalar özgün ve tarzınızı yansıtabilen nitelikte olmalıdır.

Cafe tasarımı yapılırken kalabalık gurupların dışında cafenize yalnız gelmeyi tercih edebilecek kişilerinde olabileceğiniz göz önünde bulundurarak tek kişilik oturma bölümleri oluşturabilirsiniz.

Son dönemlerde cafe dekorasyonunda sıklıkla kullanılan banklar, işlevsel olması ve mekâna yer kazandırması bakımından kullanıldıkları alanlara fayda sağlamaktadır. Farklı ve sıra dışı cafe tasarımı oluşturmak isteyenler cafe dekorasyonunda bankalara yer verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir