blog

Ferah Salon Dekorasyonu

Ferah salonlar yeni sezonun dekorasyon trendleri arasında yer alıyor. Her yıl yenilenen ev dekorasyonu şık ve zarif tasarımlarla birlikte tekrar geri dönüyor. Herkes evinin mükemmel olmasını ister ve bekler. Bunun içinde en iyisini tercih etmek isteyecektir. Yılın yeni trendlerine baktığımız zaman ise evinizin sıkıcı görüntüsünü ortadan kaldırmanız şart.

Ahşap Dolaplar

Ferah Salon Dekorasyonu

Ferah Salon Dekorasyonu

Ahşap doğanın özünü yansıtır ve insanın her zaman özlemi olmuştur diyebiliriz. Görselliği ve yapısıyla insanı kendisine hayran bıraktığı için salon dekorasyonunda sanatsal bir özelliğin de ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Ahşap objeler ve eşyalar bulundukları yer de her zaman samimi bir hava oluşturmuştur. Sanatçı bir ustanın elinde olan ahşap mükemmel bir esere dönüşebilecektir. 2019 ev dekorasyonuna baktığımız zaman ahşapların yeniden doğal bir görünüme sahip olduğu görülebiliyor.

Gri Mobilyalar

Ferah Salon Dekorasyonu

Ferah Salon Dekorasyonu

Salon dekorasyonunda model kadar renk seçimi de önemlidir. Bu sene gri rengin kullanımına ağırlık veriyor. Aslında akıllarda kalan şey gri rengin oda içerisinde kullanıldığı zaman bir ağırlık ve karanlık ortam yaratılmış olduğu düşünülür lakin bu rengi doğru renklerle tamamladığınız zaman karşılığını çok daha iyi alabilirsiniz. Örneğin altın yaldızlı renkler ya da yeşil renk griyle birbirini tamamlayacak bir ahenk oluşturabilir. Modern salonlara baktığımız zaman eşyaların griye olan uyumu da daha fazla göz kamaştırıyor gibi. Griyi beyaz mobilyalarla kullandığınızda ortam modernliğin yanı sıra farklı bir tarza bürünüyor. Kısacası hangi ortamda hangi rengi kullanacağınız bir anlamda bütünlüğü sağlayabilmekle alakalı olan bir konudur.

Mobilyalar

Ferah Salon Dekorasyonu

Ferah Salon Dekorasyonu

Salon dekorasyonunda sanatsal dokunuşlar önemli. Salonun ferahlığını bozmayacak tasarımlara sahip olan mobilyalar tercih edilebilir. İster klasik olsun ister modern eşyaların zemin, halı, perde uyumu yakalanarak kombinlenmesi gerekiyor. Ferah salonlarda bu sene mobilya tercihlerinde asimetrik ve geometrik olan mobilyalar dikkatleri çekiyor. Eğri tasarım mobilyaları istediğiniz her alanda değerlendirebildiğiniz için mekanın tamamını kullanabilme olanağı yakalamış oluyorsunuz.

Retro modeller geçtiğimiz senelerde de modaydı 2019 yılında da moda olmaya devam ediyor. Nostaljik esintiler oluşturarak evinizin dekorunu başkalaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir