blog

Dış Mekân Dekorasyonu

Dekorasyon denince ilk olarak iç mekânların tasarımı akla gelse de dış mekânların dekorasyonu da kapsamaktadır. Son yıllarda oldukça sıra dışı ve dikkat çekici tasarımlar bahçelerde, teraslarda, verandalarda ve havuz kenarlarında tasarlanmaktadır. Görsel anlamda geniş tasarım seçenekleri yer almakta her zevke ve günümüzde insanların tercihlerine en güzel şekilde cevap verebilecek uygun dış mekân tasarımları yer almaktadır. Genellikle dört duvar arasında bunalan ve doğa ile baş başa vakit geçirmek isteyenlerin vakit geçirmek ve dinlenmek için tercih ettikleri yerler dış mekânlar olmuştur. Dolayısıyla insanlar bu mekânların dekorasyonuna en az evlerinin salonlarının ve yaşam alanlarının dekorasyonu kadar önem göstermektedir. Birbiri ile uyum içinde olan mobilya ve aksesuarlar kullanılarak tasarlanan bu dış mekânlar keyifli vakit geçirmek için oluşturulan eşsiz mekânlar halini alacaktır. Dış mekânlarda yapılacak olan dekorasyonda birbiri ile uyum içerisinde olmayan mobilya ve aksesuarlar kullanıldığı takdirde dış mekânlar istenilen huzuru veremeyecektir.

İlginizi çekebilir: Ev dekorasyon iç mimar

Dış Mekân Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Dış Mekân Dekorasyonu

Dış Mekân Dekorasyonu

Tamamen kişiye huzur veren bir dış mekân tasarımında kullanılacak olan mobilyanın kalitesinden tutunda ortamda kullanılacak renklere kadar bütün unsurlar birbirini tamamlayan faktörlerdendir. Nasıl bir dış mekân oluşturmak istediğiniz bu anlamda ölçü olacaktır. İstenilen atmosferin oluşturulması için o enerjiyi verebilecek olan faktörler bir arada düşünülmelidir.

Dış Mekân Dekorasyonu

Dış Mekân Dekorasyonu

Dış mekânlarınızın büyüklüğü ve ne amaçla kullanılacağı da dekorasyon hakkında fikir verecektir. Örneğin balkon ve terasınızı hem keyifli zaman geçirmek hem de mangal yapmak için kullanmayı düşünüyorsanız bunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Ancak balkonunuz istenilen büyüklükte değilse daha küçük ve fonksiyonel mobilyalar kullanarak balkonunuzu işlevsel hale getirebilirsiniz. Geniş balkonlar için çok fazla dekorasyon fikri bulunmaktadır. Geniş olan balkonunuzda hem mangal için hem de dinlenmek için ayrı bölümler tasarlayabilirsiniz. Çeşitli çiçek ve bitkiler yetiştirerek de dış mekânlarınızı rengârenk bir çiçek bahçesine dönüştürebilirsiniz.

Dış Mekân Dekorasyonu

Dış Mekân Dekorasyonu

Özellikle bahar aylarında daha da çok önem kazanan bahçe, balkon, veranda ve teras gibi dış mekânların dekorasyonu konusunda bir dekorasyon uzmanından yardım alınarak eşsiz bir dinlenme ve stres atma ortamı oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir