blog

Dekorasyonda Detaylar

Dekorasyon denilince akla ilk gelen mevcut yapının genel hatları korunarak yapılan değişiklikler gelmektedir. Aslında dekorasyon yapı açısından bir bütün olarak ele alınmalı. Yapı eğer müsait ise mevcut durumu üzerinde genel hatlarla oynama yapmakta mümkündür. Mutfak veya oda genişletilmesi ya da yapının genel çizgilerinde farlı oynamalar yapmak dekorasyonun bir parçasıdır. Bütün bunlar yapılırken her konu en ince detayına kadar ele alınarak en kullanışlı halde nasıl kullanıma sunulur bunların hesaplamaları yapılır.

Dekorasyonda Detaylar

Dekorasyonda Detaylar

Yapılan değişikliklerin evin bütün havasını değiştireceği aşikardır. Bu durumda modern bir değişiklik mi yoksa klasik bir çalışma mı yapılacağına karar verilir. Böylelikle neyin nereye konacağı da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlar. Özellikle eski yapıların tasarımları günümüz modern dünyasının tasarımlarına göre oldukça kullanışsızdır. Aslında bu duruma dönemsel bakmak gerekir. Çünkü yapıldığı dönemlerde belki de en iyi tasarımlardı. Bugünün tasarımları da yarının tasarımları yanında muhakkak ki basit ve kullanışsız kalacaktır. Bunun en büyük nedeni her gün gelişen ve değişen dünyada insanların ihtiyaç ve tercihlerinin değişmesi. Örneğin 20 öncesinin yapılarında internet adına hiçbir şey yokken bugünün yapılarında internet olmazsa olmazlar arasında kendi yerini almıştır. Buna benzer örnekler oldukça çoktur.

Dekorasyonda Detaylar

Dekorasyonda Detaylar

İlginizi Çekebilir: Ofis Dekorasyon

Bugünün mimarisinde yarını öngörmek gerekir aslında. Ülkemiz açısından bu durum mümkün değilmiş gibi görünse de aslında mümkündür. Dünya trendlerini yakından takip eden her mimar ya da mimarlık firmaları kendi ülkesinde yarını inşa etme kabiliyetine sahip olabilir. Bunu sadece dünyayı yakından takip ederek te yapmaz. Kendi bilgi tecrübe ve öngörüleri ile de başarabilir. Ülkemizde bu işi başarabilmiş bir çok firma mevcuttur. Bunlardan birisi de Uç İç Mimarlıktır. Sektörün parlayan yıldızı haline gelen firma ülkemizde ve dünyanın farklı ülkelerinde üstlendiği projelerle adından sıkça söz ettirmektedir.

Dekorasyonda Detaylar

Dekorasyonda Detaylar

Dekorasyon işi aslında detay işidir. Detaylara verilen önem sayesinde başarılı çalışmalar ortaya çıkar. Örneğin bir elektrik prizinin yeri bile dekorasyonun ne kadar başarılı olduğunun göstergesidir. Kullanılamayan bir elektrik prizi hiçbir işe yaramaz, o zaman yaptığınız işin çokta bir önemi olmaz. O bakımdan her zaman her ürün fonksiyonel açıdan değerlendirilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir