blog

Çocuk Odası Dekorasyonları Nasıl Olmalıdır?

Çocuk odası dekorasyonu yapılırken öncelikli olarak onun ihtiyaçları göz önünde bulundurularak anne ve babanın ortak bir noktada buluşması gerekiyor. Bunu yapmadığınız sürece istediğiniz etkiyi almanız mümkün olmayacağı gibi herkeste mutsuz olacaktır. Anne ve baba zevkleriyle çocuğun zevkinin birbirine tutmayacağı açık bunun için çocukların isteğini renklerle tamamlamak önemlidir. Çocuklar belli bir yaşa kadar mavi ve pembe tonlarına meraklıdır. bu dönemde cinsiyetin artık tanınmıyor ve oturmamış olması renkler sayesinde çocuğun kendisini tanımasını da sağlayacaktır. Odanın genel dokusunda ise canlı renklerin hakim olması gerekiyor. Dikkat çeken bir mobilya önemli!

Çocuk Odası Dekorasyonları Nasıl Olmalıdır

Çocuklar için mobilyadan ziyade karakter seçimi önemlidir. Bunun için anne ve baba mobilyanın huzur verici, aydınlık ve şık olmasını tercih ederken çocuklar biraz daha farklı düşünür. Bunun için onun istediği renklerden oluşan ve ihtiyaca nokta atışı yapacak mobilyaların tercih edilmesi önemlidir. Çocuğun odasının evinizin devamı olduğunu asla unutmamalısınız. Bunun için ev dekorasyonu yaparken ona göre hareket etmeniz gerekiyor. Huzur veren bir ev ortamında oturmak herkesin hakkı ve bunun içinde çocuk odasını döşerken ona göre hareket etmeniz gerekiyor.

Çocuk Odası Dekorasyonları Nasıl Olmalıdır

Çocuk günün büyük bir bölümü bu odanın içerisinde geçirecek dolayısıyla onun rahat edebileceği bir şekilde tasarlamış olması gerekiyor. Odanın kendisine ait olduğunu hissetmesi onun oda da daha fazla zaman geçirmesini sağlayacaktır. Unutmamak gerekiyor ki bir oda ne şekilde olursa olsun dekore edilmek isteniyorsa orada yaşayacak olan kişinin kendisini mutlu hissetmesi şart. Odasının dekorasyonunu sevmeyen birisi içinde kalmak istemez. Ergenlik döneminde küçük detaylar çok önemlidir.

Çocuk Odası Dekorasyonları Nasıl Olmalıdır

Çocuk odasının dekorasyonu nasıl olmalıdır sorusunun yanıtı çocuğun yaşı ve cinsiyetine göre değişiklik gösterir. Eğer oda içerisinde birden fazla çocuk kalıyorsa odanın dekorasyonu ona göre şekillenebilir. Çocuk odasında olmaması gereken bir ayrıntı ise televizyondur. Televizyon hem gereksizdir hem de radyasyon yayar. Bu da çocuğun zekasının zaman içerisinde olumsuz yönde etkilenmesi demek olacaktır. Çocuğun gelişim sürecinde olması göz önünde bulundurularak hesaplamaların yapılması gerekir.

Çocuk Odası Dekorasyonları Nasıl Olmalıdır

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir