Genel

Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonu

Ailenizin yeni üyesine hoş geldin demenin en güzel yollarından biri ona mutlu bir bebek odası tasarlamaktır. Bebeklerinizin konforlu, ferah ve hijyenik bir ortamda büyümesini görmek sizleri mutlu edecektir. Hazır tasarım nesneler ile ilgi çekici bir hale getirebileceğiniz bu mekânları oldukça yaratıcı ve keyifli bebek odası dekorasyonu kendin yap modeliyle renklendirmeniz mümkündür.

Bebek Odası Dekorasyonuyla Bebeklerinize Hoş geldin Diyebilirsiniz!

Bebek odası dekorasyonları zevkli ve eğlenceli bir konudur. Ancak bir o kadar da önem verilmesi gereken konulardan biridir. Beklerin ve anne babaların mekâna dair gereksinimlerini aynı anda karşılayacak, bebeklerin gelişimine destek olacak huzurlu bir oda oluşturmak için yararlanabileceğiniz bazı noktalar vardır. Bebeklerin yaşam alanlarını en iyi şekilde dekore etmek için neler yapabileceğinizi bu yazımızda görebilirsiniz.

ilginizi çekebilir : Ofis Dekorasyonu ve Tasarımı Yapan İç Mimarlık Firmaları

Mekânlarınızın Küçük Olması Canınızı Sıkmasın!

Bebek odaları için dekorasyon yaptığınız bebeğinizin yaşamsal çalışmalarını ve temel gereksinimlerini göz önünde bulundurup, hareket etmelisiniz. Öncelikle huzurlu ve rahat bir uyku konforu yaşamaları için beşik almalısınız. Bu tarz durumlar için dar alanlarda, geniş ve gösterişli olan yataklar yerine kompakt tasarımlara yönelebilirsiniz. Büyük karyolalar, bu konuda işinizi görecektir. Bebeklik dönemlerinde beşikle komodin ya da alt açma ünitelerini birleştiren tasarımlar tercih ederek tek mobilyada birçok özelliği gerçekleştirip dekorasyonda yüksek ölçüde yer edinebilirsiniz. Bu tarz mobilyaların sayesinde ilerleyen dönemlerde yeni karyola almanıza gerek kalmadan mobilyalarınızın baza bölümüne yerleştirebileceğiniz tek kişilik yataklarla bebeğinizin yatağını büyütme imkânına sahip olabilirsiniz. Küçük mekanlarınız için çözüm ise şifonyerlere entegre edilen, açılıp kapanan mekanizmalara sahip olan üniteleri tercih edebilirsiniz. Bebeklerin bakımını yapan anneler için de konforlu bir bölüm ayarlamakta oldukça önemlidir. Bu tarz durumlar için alanların boyutlarına uygun berjerleri tercih edebilirsiniz. Yeterli alanınız varsa ikinci el sallanan sandalye anneler için oldukça ideal bir seçim olacaktır.

ilginizi çekebilir : villa iç mimar 

Bebek Odasında Eşya Seçimine Dikkat Edin!

Bebek odasını istediğiniz şekilde dekore edebilmek için eşyalar oldukça önem taşımaktadır. Renkli eşyalar içerisinde hangisini seçeceğinize dair karar veremiyorsanız bu konuda endişe etmeyin. Bu anlamda bebeğinizin sağlığını düşünmelisiniz. Bunun içinde duvar boyalarına karar verirken renkten önce su bazlı olmalarına ve mobilya seçimlerinde kullanılan malzemelerin ve boya çeşidinin sağlığa zararlı olmayan bileşenlerden olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bebek odası duvar kâğıdı seçimlerinde puanlı, çizgili ve farklı temalardaki birçok ürün bulabilirsiniz. Şık ve modern bir görüntü yakalamak için tercihinizi geniş şeritlerden bir araya gelen çizgili duvar kağıtlarından yana kullanabilirsiniz. Beyaz renklere sahip olan sade mobilyalar ile ya da doğal olan ahşap ürünlerle alan içinde kuzey esintilerini hissettirebilirsiniz. Bebek odanıza halı seçimi yaparken birçok model bebekler için uygun olan halılar bulabilirsiniz. Bebek odası perde seçimi ise mekânlardaki diğer unsurlarla uyumlu olacak biçimde tamamlanmalıdır. Kumaş veya stor perde alternatiflerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Fakat gün içerisinde bebeklerinizi uyuturken gereksinim duyacağınız ortamı sağlayabilmek için karartma perdelerini tercih edebilirsiniz.

Hazır satılan birçok malzemeyle mekânlarınızı ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz. Kendin yap projelerini değerlendirerek mekânlarınızın konforunu ve görüntüsüne şıklık kazandırabilirsiniz. Eski tül perdelerle cibinlik yapabilirsiniz. Bebek odanızın renklerini farklı renklerden duvar boyalarıyla süsleyebilir ve onun için oldukça renkli bir yaşam oluşturabilirsiniz. Kendi oluşturduğunuz boya tasarımlarıyla bebek odasını oldukça sıcak ve güzel bir alana çevirebilirsiniz. Bebek odalarında oyuncaklar için bir alan oluşturmak ve bu alanda bebeğe oyunlar öğretmek yine tercih edebileceğiniz alternatifler arasında yer almaktadır. Bebek odanıza birbirinden şık renkli halılar alarak, halı ve duvar renkleri arasında uyum sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir