blog

Banyo Dekorasyonunda İnce Detaylar

Banyolarınıza ufak dokunuşlar yaparak şık bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Üstelik bunu yaparken çok fazla para harcamanıza da gerek yoktur. Eskiyen dolaplarınızı boyatabilir ve yepyeni bir görünüm kazandırarak banyonuza estetik bir hava katabilirsiniz. Misafir havluları için dekoratif sepetler kullanarak düzeni de sağlamış olursunuz. Ya da dekoratif şişelerden banyonuz için özel aksesuarlar oluşturarak farklı bir tarz oluşturabilirsiniz. Eğer banyonuzu modern çizgilerle dekore etmeyi tercih ediyorsanız ışıltılı ve parlak çerçeveli olarak tasarlanan aynalardan yararlanabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonunda İnce Detaylar

Son dönemlerde mobilya alanında yapılan yenilikler banyolarımızda da yerini almaktadır. Modern çizgilerde tasarlanan ışıltılı ve parlak ayna çerçeveleri ve dolap kulpları banyolarınıza modern bir görünüm kazandıracaktır. Aynı zamanda banyolarınızın daha hareketli görünmesine neden olacaktır.

Banyo Dekorasyonunda İnce Detaylar

Banyolarda da evin diğer odalarında olduğu gibi abajur kullanarak estetik bir hava kazandırılmış olur. Işıklandırma banyo dekorasyonunda çok etkisi olan bir unsurdur. Banyonun dekoruna göre değişiklik gösteren aydınlatma unsurunda abajur kullanıldığı gibi aplikte kullanılabilir. Böylece banyonuzda çok daha modern bir hava yakanmış olacaksınız.

İlginizi Çekebilir:  Ev dekorasyonu

Banyonuzda kullanımı sıradanlaşan üçlü banyo halıları yerine daha gösterişli ve şık olan kabarık halılar ya da post şeklinde tasarlanan sıra dışı tasarımlara yer verebilirsiniz. Duvarda ise çoğunlukla fayans kullanılması alışkanlık haline gelmiştir. Siz ise alışılmışın dışına çıkarak banyo duvarlarınızda duvar kâğıtlarına yer verebilirsiniz. Böylelikle hem sıra dışı bir dekorasyon oluşturacak hem de banyonuza yeni bir değer kazandırmış olacaksınız. Özellikle seramik banyolara çok yakışan bir malzemedir. Bunun yanında çini modellerde son dönemlerde banyo duvarlarında sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Banyo Dekorasyonunda İnce Detaylar

Tamamen kendi zevk ve tercihlerinize göre oluşturacağınız banyo dekorasyonunda kullanacağınız renklerin uyumu çok büyük etkiye sahip olan bir faktördür. Örneğin duvar renginin koyu renkler olarak belirlenmesi halinde zemin rengi tamamen buna zıt olan açık renk olmasına özen gösterilmelidir. Zemin de duvar da koyu renklerden seçildiğinde banyonuz çok fazla karanlık olacağından boğucu bir havası olacaktır. Bu nedenle zemin ve duvar rengi zıt tonlarda olmalıdır. Kullanılacak olan dolapların rengi de yine aynı şekilde koyu renk olacaksa zemin mutlaka açık tonlarda olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir