blog

Yatak Odasını Geniş Gösterecek Öneriler

Günümüzde dar evler yapılıyor olsa da yine tercih geniş yatak odası olan evlerden yana oluyor. çünkü geniş bir yatak odasına sahip olduğunuz zaman uyku kaliteniz de o kadar yüksek oluyor. Yatak odanız ne kadar küçük olda da yapacağınız ufak dokunuşlarla ferah bir alan elde edebiliyorsunuz. Bu makalemizde de size yatak odanızı geniş gösterecek 7 öneriden bahsedelim istedik.

Yatak Odanız Daha Ferah Olacak

Yatak Odasını Geniş Gösterecek 7 Öneri

Şu anda minimalizm denilen bir akım var ve bu akımla birlikte yatak odalarınız çok daha ferah bir hale dönüşebiliyor. Minimalizm akımında prensip oda içerisinde ne kadar fazla eşya varsa o kadar gereksizdir bunun için ihtiyacınıza yönelik olan eşyaları tercih etmeniz gerekiyor. Eğer yatak odanızda gereksiz eşyalar varsa o zaman bu eşyaları da gündeminizden düşürmeniz gerekiyor. Çünkü onlar sizin uykunuzun en büyük düşmanlarıdır. Hiç kimse kalabalık ve sıkış tıkış bir yatak odasında uyumaktan keyif almayacaktır. Yatak odasında çok fazla eşya olması aynı zamanda temizliği de sıkıntıya düşürecektir. Yatak odanız için eşya alırken narin ve minimal ölçülerde olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü büyük eşyalar sizin yeniden dekor yapmanızı sağlayacaktır.

Yatak Odası Rengi

Yatak Odasını Geniş Gösterecek 7 Öneri

Yatak odasında eşyalar kadar önemli bir diğer konu ise odanın rengidir. Açık ve pastel renkler kullanılarak odanızı daha geniş bir hale dönüştürebilirsiniz. Koyu tonlar kullandığınız zaman yatak odanız dar ve basık duracaktır bu da sizi rahatsız eder. Eğer ki yatak odanız standart bir büyüklükteyse ve ışığı yansıtan özelliği varsa bu durumda açık tonlar tercih edilebilir. Açık renk odanızı daha aydınlık gösterecektir.  Yatak odası dekorasyonu olsun ev dekorasyonu olsun bir odadaki mobilyaların kendisini göstermesini sağlayan ve odayı daha ferah gösteren en önemli şey renklerdir.

Yatak Odasını Geniş Gösterecek 7 Öneri

Yatağınızı seçerken mümkün olduğu kadar bazalı olmasına dikkat etmeniz gerekiyor bu sayede dağınık duran eşyalardan da kurtulmuş olursunuz.

Yatak odasında perde seçimi de önemli bir konudur. Eskiden perdeler yere kadar uzanıyordu ancak şu an trend daha kısa olan perdelerden yana üstelik bu tür perdeler odayı daha geniş gösteriyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir