Genel

Yatak Odamı Nasıl Yerleştirmeliyim ?

Yatak Odamı Nasıl Yerleştirmeliyim ?

Bir evin her bölümü önemlidir. Dinlenilen, keyif yapılan, TV izlenen, çeşitli organizasyonlar sağlayan salonlar mesela. Bir başka önemli bölüm ise hanımların vakitlerinin çoğunu geçirdikleri, yemek yaptıkları, güzel içecekler hazırladıkları mutfaklardır. En önemli kısımlardan biri de tabii ki yatak odalarıdır. Zira bir insanın hayatını sürdürebilmesi için günün belirli dilimlerinden uyuması gerekmektedir. Ancak sadece uyumak değil, kaliteli uyumak önemlidir. Gece yastığa kafamızı koyduktan sonra sabah dinlenmiş ve dingin bir şekilde uyanmak günün geri kalan kısmında daha enerjik olmamızı sağlayacaktır. Dolayısıyla bir yatak odası güne nasıl başlayacağımızın şifresini ve kodlarını içinde barındıran alanlardır.

Yatak Odasında Yatak Nereye Konulur?

Yatak odası yerleşimi ilk önce kaliteli bir uykuya zemin hazırlayacak yani insan sağlığını destekleyecek yönde olmalıdır. Seçtiğiniz yatak vücudunuza uygun, ağrı oluşturmayacak nitelikte olmalıdır. Mobilyalar ise ergonomik yapılarıyla yatak odasındaki geri kalan eşyaları desteklemelidir. Burada en önemli nokta yatağımızın oda içerisinde doğru bir şekilde yerleştirilmesidir. Zira yatak odasında odak noktası yataktır. Ve diğer tüm eşyalar yatağın çevresinde konuşlanmışlardır. Yataklar kapının tam karşısında yer almalıdır. Yatağın ışığı iyi alacak bir yere konulması da faydalı olacaktır. Komidinler atağın sağ ve sol yanına yerleştirilebilir. Eşya dolabı ise genelde penceresiz duvar tarafına yerleştirilmektedir. Burada önemli olan şey ise dolabı kullanırken geriye hareket alanının bırakılmasıdır.

Aynı şekilde yatak odalarında bazı opsiyonel eşyalar veya mobilyalar da yerleştirilebilir. Özellikler kadınlar için makyaj masaları yer alabilir. Makyaj masalarını yatağın tam karşısına, eşya dolabının yanına yerleştirmek mümkünse ortaya güzel bir sonuç çıkabilir. Sonuç olarak yatak odaları insanların güne başladıkları ve hazırlandıkları alanlar olarak öne çıkmaktadır. Bir yatak odasının doğru bir şekilde dekore edilmesi, eşya ve mobilyaların doğru bir şekilde yerleştirilmesi güne keyifli başlamanızı kolaylaştıracaktır. Evimizin diğer bölümlerinde olduğu gibi burada da planlı ve neyi neden yaptığımızın farklında olarak hareket etmeliyiz. Bir yatak odasında yatağın, mobilyaların, çeşitli eşyaların rasgele, gelişigüzel yerleştirilmesi ortaya çarpık ve insanı rahatsız edecek bir görüntü çıkmasına neden olabilir.

İlginizi çekebilir : https://www.ucicmimarlik.com/salon-ve-yatak-odasi-dekorasyonu-nasil-olmali/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir