Villa Dekorasyonunda Mimar Dokunuşunu Önemi Nedir?

Villa Dekorasyonunda Mimar Dokunuşunu Önemi Nedir?  Dekorasyon denildiğinde uçsuz bucaksız yapılar gelse de aslında bahçeden banyoya kadar evin her alanında da estetiği sağlamakta. Kişinin kendisi de özgün bir dekorasyon oluşturacağı gibi mimari destek alabilir. En modern çizgileri yakalamak için iyi bir mimarla çalışmak da bu aşamada önemlidir.

villa dekorasyonu

İstanbul’ da İç Mimar Bulmak Zor Mu?

 

Aslında İstanbul iç mimar konusunda belki de en zengin şehirlerden bir tanesi. Bu işi mesleğe dönüştürmüş, sanatsal dokunuşlarla harika köşeler, kış bahçeleri, banyolar, mutfaklar, yatak odaları ve salonlar oluşturan mimarlar alanında oldukça başarılı. Üstelik çalıştıkları ekipler de son derece deneyimli ve profesyonel. Müşteri memnuniyetini üst sıralarda tutar bazı firmalar var ki renk ve desen konusunda tamamen kullanıcı ile çalışmakta.

İlginizi Çekebilir : Otel dekorasyonu

 Villalarda İç Mimari Gerekli Mi?

 

Zaten gösterişli yapıları olan villa tipi evlerde kullanım alanlarının fazla olması kalabalık bir görüntü oluşturabiliyor. Bunun yanında havuz ve bahçeye sahip villalarda mutlaka bir düzenleme gerektiği söylenebilir. Konu çok katlı ve odalı bir ev olunca da villa iç mimar alanında daha önce çalışmış bir ekip ile anlaşmak önemli oluyor. Özellikle renklendirme ve döşeme konusunda hassas olan kişiler çalışacakları mimarlık firmalarının daha önceki işlerine mutlaka göz gezdirmeliler. Çünkü villalarda dış dizayn olduğu kadar iç dizayn da oldukça önemlidir. Kullanıcının zevkini açık bir dil ile ifade etmesi hem mimarın işini kolaylaştıracak hem de verimli sonuç alınmasını sağlayacaktır.

villa tasarımı

 Villalarda İç Dekorasyon Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

            Villa dekorasyonu iç mimar konusunda deneyimli kişiler tarafından yapılacak ise mutlaka öncesinden ne istendiğine karar verilmelidir.

Değiştirilmesi zor olan malzemelerle yapılan bir dekorasyon hayal kırıklığına yol açabilir. Renklerin, mobilyanın ve kullanılacak avizelerin uyumu ön planda tutulmalı ve iç sıkıcı atmosferden uzak durulmalıdır. Klasik tarz severler için hazırlanmış mutfak ve banyolar yine aynı tonlarda seçilerek dekorasyon tamamlanabilir.

Uç İç Mimarlık İç mimarlık eleştirinin kalmadığı yerde biter.
En kısa sürede size ekibimiz tarafından geri dönüş yapılacaktır.
Gönder