Genel

Terasınızı Güzelleştirmek İçin Pratik Dekorasyon Fikirleri

Terasınızı Güzelleştirmek İçin Pratik Dekorasyon Fikirleri

Teras ve bahçe dekorasyonları yaptırırken uygun bütçelerle oldukça şık dekorasyonlar oluşturmak ve terasınızı daha iyi bir hale getirmek için farklı fikirlere sahip olmak gerekir. Özellikle yaz ve bahar aylarında tercih edilen teraslar ve bahçeler oldukça fazla tercih edildiğinden dolayı daha şık ve güzel fikirler oluşturup profesyonel görünüme sahip olan bahçe ve teraslara sahip olabilirsiniz. Bütçelerinizde oldukça az yer kaplayacak biçimde yapmış olduğunuz yeni fikirlere dayalı olan peyzaj mimarisi ve aksesuarlara ihtiyaç duymaksızın teraslarınızı ve bahçelerinizi güzelleştirebilirsiniz. Ayrıca teraslarınızı güzelleştirmek için farklı aydınlatma ve ışık seçeneklerini kullanıp estetik görüntüler oluşturabilirsiniz. Evlerinizin güzelliğini güçlendirmek adına farklı fikirlere sahip olup benzersiz teras tasarımlarına imza atabilirsiniz.

Teraslarınızın tasarımı için uygun maliyetli materyaller kullanıp, teraslarınızın estetik bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Sizlere maddeler halinde teraslarınızda kullanabileceğiniz obje ve materyallerden bahsedeceğiz;

ilginizi çekebilir : Otel Tasarımı Uygulama Nasıl Olmalı?

1. Eski Paletleri Kullanabilirsiniz!

Paletlerin montajı oldukça basit olduğundan ötürü evlerinizden çıkarılması da kolay olduğu için istediğiniz gibi tasarlayabileceğiniz nesnelerdendir. Böylelikle düşük bütçeler ayırıp evlerinizi ve teraslarınızı güzelleştirerek doğal ve şık olan mobilyalara sahip olabilirsiniz. Renklendirme işlemleri için istediğiniz genel dekorasyon ve renkler ile uyum oluşturabilirsiniz.

2. Su Hortumları ile Benzersiz Tasarımlara İmza Atabilirsiniz!

Bahçe ve teraslarınızı sulamak için hali hazırda kullandığınız hortumları kullanıp şık tasarımlar oluşturabilir ve bahçelerinizin hortumlarını muhafaza edecek biçimde yer arama derdinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca hortum askılığı olarak duvarlara farklı nesneler monte edebilirsiniz. Ahşap desenlerle tasarlanmış askılıklar, geyik boyunuzu, boğa boynuzu gibi objeleri duvara asarak teraslarınızın duvarlarının farklı bir görüntü yakalamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca duvarlarınıza metal çubuklar monte edip farklı renklere boyayıp teraslarınızın ilgi çekici bir görüntüye sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

ilginizi çekebilir : Çok Seveceğiniz 6 Şahane ve Yaratıcı Banyo Dekorasyon Fikirler

3. Süs Aksesuarları Kullanmayı İhmal Etmeyin!

Özellikle hayvan ve bitki figürlerinden oluşan süs aksesuarlarına teraslarınızın belirli noktalarında yer verebilirsiniz. Ayrıca imkânınız varsa orta büyüklükte hayvan ve insan figürü içeren heykelleri de teraslarınızın belirli ve göz önünde olan noktalarında aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Teraslarınıza belirli bir ölçeğe sahip olan somut süs aksesuarları ekleyip şık ve terasınızın havasını değiştiren tasarımlara imza atabilirsiniz.

4. Duvarlarınıza Saksı Monte Ederek Terasınızı Güzelleştirebilirsiniz!

Açık alanların güzel görünmesi için en önemli materyallerden biri yeşil alanlar oluşturmaktır. Teraslarınızın güzel bir görüntüye sahip olması için duvarlarınıza saksılar ekleyip, içerisine farklı bitkiler ekip teraslarınızın muazzam bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Duvarlarınızdaki saksılar teraslarınızın ferahlatıcı bir havaya sahip olmasını sağlar.

5. Şömineler Terasların Son Zamanlardaki Vazgeçilmezi!

Bahçelerinizde oldukça kaliteli vakit geçirmek ve oldukça şık bir görünüm elde edebilmek için kendi hayalinizde tasarladığınız şömineleri tercih edebilirsiniz. Çağdaş tasarımlar ile yapılan şöminelerle teraslarınızda otantik ve sıcak bir hava oluşturabilirsiniz.

6. Teraslarınızdaki Küçük Alanları Dekore Edin!

Teraslarınız ve küçük bahçeleriniz için en önemli konulardan biri minik dekorasyonların yapılması ve bu çalışmalara önem verilmesidir. Teraslarınıza küçük sanatsal objeler ekleyebilir. Duvarlara nostaljik bir görünüm kazanmak için gaz lambası takabilir ve sanatsal bir görüntü oluşturabilirsiniz. Teraslarınızın pencere kenarlarına küçük sanatsal figürler ekleyip ortamı zenginleştirebilirsiniz. Ayrıca parmaklık ve terasınızda havuz varsa kenarlarına mumlar ekleyip, ışıltılı ve göz alıcı bir güzelliğe sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

7. Sade Tasarımlar Hayat Kurtarır!

Teraslarınız için minimal ve sade olan tasarımlara yer verip orijinal bir görüntü elde edebilir ve teraslarınızı oldukça güzel bir hale getirebilirsiniz. Basit bir forma sahip olan masa ve sandalyeleri tercih ederek, ahşaplarla desteklenmiş olan doğallığı oldukça yüksek seviye de olan bir görüntü yakalayabilirsiniz.

ilginizi çekebilir : istanbul iç mimarlık firmaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir