blog

Salon Dekorasyonu İçin Mobilya Seçimi

Salon bir evin en çok kullanılan bölgelerinden bir tanesi dolayısıyla buraya yapılacak olan bir dekorasyonun evin genel görünümüyle yakından ilgisi olacaktır. Salonunuzu ne kadar ferah ve konforlu bir hale getirebilirseniz bu evinize de yansıyacaktır. Salonunuz için bir takım seçilirken dikkatli ve uzun ömürlü kullanıma odaklanmalısınız. İç mimarlar ev dekorasyonunda farklı tarzları ön plana çıkararak yeni alanlar tasarlıyorlar. Bir iç mimarla iletişime geçtiğinizde onlar mekan ve evin genel durumuna göre mobilya tercihi konusunda sizi yönlendiriyorlar. Peki, salon dekorasyonunda bunu kendi başınıza yapmak istiyorsanız o zaman nelere dikkat etmeniz gerekiyor.

Köşe Takımı Seçimi

Salon Dekorasyonu İçin Mobilya Seçimi

Salon mobilyaları son dönemde eskiye doğru bir gidiş içerisinde. İç mimari de köşe koltuk takımları özellikle küçük salonlarda çok daha fazla işlevsellik kazanmış durumda. Küçük bir salona köşe takımları eklendiği zaman daha ferah bir alan ortaya çıkıyor. Üstelik köşe takımlarını odanın istediğiniz bir yönünde rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Alternatifli mobilya modelleri ise köşe takımlarına ekstra bir kullanım rahatlığı sağlıyor.  Köşe takımlarında genel konsept ön planda oluyor. Buna göre istenilen tercih spor, klasik ya da modern is buna göre bir salon planlaması yapılabiliyor.

Klasik Ve Asil Köşe Takımları

Salon Dekorasyonu İçin Mobilya Seçimi

Dekorasyon dünyası klasikten vazgeçmeyenleri asla unutmuyor. Bunun içinde klasik mobilyalarında zamana yenik düşmesinin önüne geçilmiş. Klasik ancak asil olan bir mobilya takımı ile birlikte salonun güzelliği ön plana çıkarılıyor. Klasik takımlarda salon tamamıyla klasik bir esintiyle tamamlanıyor.

Orta Sehpa

Salon Dekorasyonu İçin Mobilya Seçimi

Bir salonda olmazsa olmazlardan bir tanesi orta sehpalar Çünkü en çok kullanılan ve ihtiyaç duyulan eşyalar arasında. Orta sehpa için oldukça fazla seçeneğiniz var. Sehpa alırken ise daha çok görünümden ziyade işlevselliği göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Sadelik

Salon Dekorasyonu İçin Mobilya Seçimi

Bir salonu dekore ederken en çok yapılan hataların başında her şeyin karmakarışık olması geliyor. Ancak salonunuz ister klasik, ister modern, isterseniz de spor olsun mutlaka sadelikten yana olmak zorundadır. Bunun için obje seçimlerinizde sadeliği ön plana almak zorundasınız. Bu şekilde salon takımınızı da daha ön plana çıkarmış olursunuz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir