blog

Salaş Cafe Tasarımları

Yeni nesil cafe dekorasyonları arasında önemli bir yere sahip olan ve sıklıkla tercih edilmekte olan salaş cafeler farklı ve sıra dışı tasarımlarıyla dikkatleri çekiyor. Özellikle yeni nesil için salaş cafeler gün geçtikçe daha fazla önem kazanmaktadır. Dikkat çekici tasarımlarıyla ve müşterilerine sağladığı rahatlık sebebiyle kendine özgü dekorasyon örneği yansıtan salaş cafeler diğer cafelerden çok farklı bir konseptte dizayn edilmektedir. Salaş cafelerde şık ve estetik görünümden daha çok müşteriye sağlanabilecek rahatlık ve konfor ön planda tutulmaktadır.

Hedeflenen müşteri kitlesinin zevk ve tercihleri göz önünde tutularak dekore edilen salaş cafelerde bütün dekorasyon unsurları müşterilerin zevk ve tercihler doğrultusunda seçilmektedir. Bu nedenle salaş cafe müşterileri kendileri için oluşturulan ortamda huzur bularak keyifli vakitler geçirmektedir.

Küçük Ofis Dekoru Nasıl Olmalıdır?

Salaş Cafe Tasarımları

Her geçen gün cafelerin sayısında önemli bir artış gözlenmektedir. Hepsinin tarzı ve dekorasyonu birbirinden farklı olan cafeler son derece özgün ve sıra dışı tasarımlar ortaya koyarak müşterileri için keyif veren bir atmosfer oluşturmayı hedeflemektedir. Cafelerde yapılan dekorasyon ne kadar yaratıcı ve farklı ise o kadar çok beğenilerek piyasada yer ediniliyor. Benzerlerinden farklı bir dekorasyon örneği sunabilen cafe işletmecileri uzun yıllar boyunca ayakta kalabilmeyi başarıyor.

Salaş Cafe Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde özellikle yeni nesilin vazgeçilmezi haline gelen salaş cafeler dekore edilirken birçok unsura dikkat etmek gerekmektedir. İşletme sahipleri salaş cafe dekore etmeden önce detaylı bir araştırma yaparak dekorasyon hakkında ön bilgiye sahip olduğu takdirde daha doğru dekorasyon unsurları seçebilecektir.

Cafe dekorasyonunda kullanılan renk, aydınlatma, mobilya ve diğer unsurlar konsepte uygun olarak seçildiği takdirde mekâna şık ve estetik bir görünüm kazandırılmış olacaktır.

Küçük Ofis Dekoru Nasıl Olmalıdır?

Salaş Cafe Tasarımları

Salaş cafelerin dekorasyonu yapılırken sunulacak olan hizmetin çeşidi mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin sadece kahve, çay, tatlı ve benzeri hizmet veriliyorsa seçilecek olan masanın çok büyük olmasına gerek kalmayacağı gibi yemek servis edilen cafelerde ise daha büyük masaya ihtiyaç duyulacaktır. Bu bakımdan verilen hizmete uygun olan dekorasyon unsurlarının seçilmesi önemlidir. Verilen hizmetin türüne göre aydınlatma seçilerek hoş bir atmosfer oluşturulmalıdır.

Bütün cafe dekorasyonlarında olduğu gibi salaş cafe dekorasyonunda da özellikle giriş bölümü müşteriyi içeriye davet edebilecek şekilde dekore edilmelidir. Dekorasyonda kullanılan bütün unsurlar şık ve estetik olduğu kadar rahat ve konforlu olmalıdır.

Müşteriler bir cafeyi tercih ederken birçok unsura birden dikkat etmektedir. Cafede sunulan hizmetin kalitesi kadar bu hizmetin sunulduğu mekânın dekorasyonu da müşteriyi içeri çekebilen bir unsurdur. Dolayısıyla cafe dekorasyonu yapılırken bütün faktörlere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Renk ve Mobilya Seçimi

Ticari amaç ile işletilen cafelerin dekorasyonunda herkes tarafında mutlaka dikkat çeken renkler tercih edilmelidir. Cafe dekorasyonu için en uygun olan renkler kırmızı, turuncu ve yeşildir. Bu renkler daha canlılık veren ve sohbete yönlendiren renkler olarak bilinmektedir. Bu nedenle müşterilerin cafede daha fazla zaman geçirmesine olanak sunan canlı renkler tercih edilmelidir.

 Küçük Ofis Dekoru Nasıl Olmalıdır?

Müşteriler cafeye geldiklerinde oturdukları yeri genellikle manzaraya göre seçmektedir. Bu faktör göz önünde bulundurularak manzarayı görebilecek daha fazla ortam oluşturulmalıdır. Eğer cafe konumu itibari ile manzaraya sahip değilse duvarlarda kullanılacak olan hoş tablo ve aksesuarlar ile müşterilere kendini iyi hissettirecek bir mekân oluşturabilirsiniz. Bu tür manzara bulunmayan cafeler için renk seçerken pembe, fuşya ve sarı gibi renkler daha uygun olacaktır.

Salaş cafelerin dekorasyonunda mobilya seçilirken ilk dikkat edilmesi gereken nokta müşteriye rahat bir ortam oluşturulması olmalıdır. Seçilen masa ve sandalyeler cafenin konseptine uygun olan şık, estetik ve rahat olan ürünlerden seçilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir