blog

Romantik Yatak Odası Tasarımı

Yatak odası bir evin en özel olması gereken bölümüdür. Size özel olduğundan dolayı da burayı tasarlarken evinizin genel dokudu, genel renkleri ve genel dekorasyonundan çok daha farklı ve marjinal düşünebilirsiniz. Oda dışındaki hiçbir alana bağımlı kalmak gibi bir derdiniz yok dolayısıyla bu odadaki hakimiyette sizin ellerinizde olacak. İstediğiniz rengi, mobilyayı ve perdeyi kullanabiliyorsunuz. Bunun için yatak odası dekorasyonu ev dekorasyonunda en kolay yapılabilecek bir bölümdür. Ancak bunun birazda sizin hayallerinizle alakasının olduğunu asla göz ardı etmemelisiniz. Çünkü istediğiniz gibi dekore etmiş olmanız buranın gelişi güzel olmasını gerektirmez. Özel olan bu odanın mutlaka romantizm çağrıştırmasına da önem vermeniz gerekiyor.

Aslına bakarsanız yatak odası dekorasyonu basit dedik fakat özenli olması da şattır. Günün yoğunluğunu, stresinizi üzerinizden atacağınız bu dinlenme alanında ihtiyacınız olan en önemli şey iyi bir uyku çekebilmek. Bunun için aşağıda sizin için sıralayacağımız önerilerimize kulak vermenizi tavsiye ediyorum.

Renk Tercihi Çok Önemli

Romantik Yatak Odası Tasarımı

Romantik bir ortam oluşturmak istiyorsanız işe renklerden başlamanız gerekiyor. Çünkü işin sırrı renklerinde saklıdır. Duvarlarınız ve mobilyalarınızda kullanacağınız renklerin hem yumuşak hem de pastel tonlarında olması gerekiyor. Rengi parlak olanlardan ve iddialı olanlardan seçtiğiniz zaman bunun size geri dönüşü gerginlik olacaktır. Tercih olarak ise krem, pembe, yeşil gibi önerilerde bulunabiliriz. Bunun için firmaların boya konseptlerini inceleyebilirsiniz yatak odalarında kullanılabilecek ideal renkler var.

Aksesuar Seçimi

Romantik Yatak Odası Tasarımı

Aksesuar seçimi yatak odasının kilit noktasıdır. Çünkü seçtiğiniz aksesuarların odanın genel renkleri ve dokusuyla uyum içerisinde olması gerekiyor. Odadaki renge aykırı olan bir tercih yaptığınız zaman direk olarak bulundukları yerde sırıtacak ve sizi rahatsız edecektir. Üstelik kötü bir tercih yaptığınızda odayı tamamlayan değil kalabalık hale getiren de olacaktır. Yatak odasında aksesuar seçiminde hiçbir zaman aşırıya kaçmamanız gerekiyor. Çiçekler yerine mumları tercih etmeniz işinize yarayacaktır.

Yatak Odasında Teknolojiden Uzak Durun

Romantik Yatak Odası Tasarımı

Bazı yatak odalarında televizyon izlemek isteyenler için alanların oluşturulduğunu biliyoruz hatta televizyon başköşede oluyor. Şunu söyleyelim ki yatak odası sizin dinlenme alanınız. Bunun için oda içerisinde olabildiğince az teknoloji içeren aletler bulundurmalısınız. Televizyon, bilgisayar, cep telefonu gibi sizi uykudan alıkoyacak icatlardan mutlaka uzak durun. Bunlar hem romantizminizi öldürecek hem de sizin dinlenmenizin önüne geçecektir. İlla bir şeyler olmasından yanaysanız dergiler tercih edebilirsiniz.

Aydınlatma Sistemleri

Son olarak ise aydınlatmalar, romantizmin merkezinde aydınlatmalar olmalı istediğiniz zaman romantik bir ortam istediğiniz zaman aydınlık bir alanı mutlaka size sunabilmelidir.  Bunun için gömme aydınlatmalar, abajurlar tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir