blog

Otel Dekorasyonunda Banyo ve Tuvalet

Şüphe yok ki her otel işletmecisi müşterilerini memnun etmeyi ve onlara en kaliteli hizmeti sunmayı hedefler. Otelden içeri girer girmez hayranlık duygusu oluşturmak için sıcak ve huzur veren bir tasarım sunmayı amaç edinen otel işletmecileri doğru tasarım unsurlarını bir arada kullanarak otellerinde sanatsal tasarımlar oluşturmaktadırlar. Otele ilk defa gelenler için muhteşem bir deneyim olmalı ki bir daha ki tatilinde yine sizi tercih etmeli.

Otel Dekorasyonunda Banyo ve Tuvalet

Otel Dekorasyonunda Banyo ve Tuvalet

İnsanlar uzun bir iş temposunu geride bırakarak stres atmak için gittikleri tatilde en güzel şekilde konaklama hizmeti veren otelleri tercih etmek isterler. İnsanların bir otelden beklentileri huzur veren bir ortam, güler yüzlü hizmet ve kalite ve en önemlisi de hijyendir. Yüzlerce insanın gelip konakladığı otellerde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur şüphesiz hijyendir.

İlginizi Çekebilir: İç Mimar İstanbul

Otellerde banyoda ve tuvalette aranması gereken en önemli özellik temiz ve sağlığa elverişli olmasıdır. Bu nedenle otel işletmecileri bu konu üzerinde titizlikle durmalıdır. Bu anlamda yapılması gereken tuvalet ve banyo mutlaka günlük olarak temizlettirilmeli ve el yüz, ayak ve banyo havlusu mutlaka değiştirilmelidir. Özellikle odadan müşteri çıkıp diğer bir müşteri gelecekse temizliğe daha fazla önem verilmeli. En kaliteli deterjanlarla itina ile temizliği yapılmalıdır.

Otel Dekorasyonunda Banyo ve Tuvalet

Otel Dekorasyonunda Banyo ve Tuvalet

Banyo ve tuvaletin temizliğinin yanında dekorasyonu da büyük önem taşımaktadır. Banyonun duvarında, zeminde, duş ve tuvalet bölümünde nötr renklerden oluşan bir uyumun yakalanması banyonun daha ferah ve temiz görünmesini sağlayacaktır. Banyoda ayrı ayrı renkleri bir arada kullanılması alanı olduğundan daha dar göstereceği gibi otellerde tercih edilmeyen bir faktördür. Bu nedenle ayrı renk tonlarına bölmek yerine aynı tonlar kullanılarak bitmeyen bir mekân algısı oluşturulabilmektedir.

Otel Dekorasyonunda Banyo ve Tuvalet

Otel Dekorasyonunda Banyo ve Tuvalet

Banyolarda kullanılacak olan duvar kâğıtları ile zarif ve şık bir görünüm yakalanmış olunur. Ayrıca taş duvar ya da ahşap görünümlü duvar kâğıtları banyo dekorasyonu için ortama katacağı otantik hava nedeniyle önemli bir tercih olmaktadır.

Banyonuzda yapacağınız dekorasyon için aydınlatma faktörü dikkatle seçilmelidir. Şık bir abajura yer vererek hem aydınlatmayı sağlamış olacak hem de müşterilerinize daha kaliteli bir hizmet sunmuş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir