blog

Otantik Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Mekanınızın otantik bir görünüme sahip olmasını istiyorsunuz fakat bu konuda ne yapmanız gerektiğine dair hiçbir fikriniz yok. Biz iç mimarlık firması olarak size bu konuda yardımcı olabilmek adına birkaç önemli nokta hakkında fikir vermek istedik.

Otantik bir cafe dekorasyonu yapmak istiyorsanız öncelikli olarak otantik kelimesinin neyi içermiş olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bunu kısaca tanılayacak olursak akla ilk gelen rahatlık ve bohem tarzı mekanlar oluyor. Eğer ki amacınız bu yönde bir mekan tasarımı yaptırmaksa o zaman mekanın da buna uygun olması gerekiyor. Bu tarz mekanların oluşturulması sırasında orijinallikten asla vazgeçmemek gerekiyor ve bunu korumalısınız. Çünkü bu tarz mekanlarda doğallık önemli bir konudur. Doğallıktan uzaklaşmaya başladığınız anda otantikliğinizi kaybedersiniz.  Seçtiğiniz dekorasyona göre renklerinizin de belirlenmesi şart. Örneklerine baktığımız zaman ise parlak ve fosfor renklerin tercih edilmemiş olduğunu görebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:Ofis Dizayn Fikirleri

Cafe dekorasyonunda konsept ne olursa olsun aydınlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Sizin otantik bir kafe yapacağınızı göz önünde bulundurduğumuzda ise şuh bir hava oluşturmanız gerekiyor bunun içinde sarı aydınlatmaları tercih etmeniz yerinde olacaktır. Burada kullanılacak olan aydınlatma modelleri genelde ayaklı tercih edilmeli bu istenilen şuh ortamın oluşturulmasını sağlayacaktır.

Otantik Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Cafe İç Dekorasyonu

Mekan içerisinde kullanacağınız cafe masası ve sandalyelerinizin de ahşap modellerden seçilmesi önemli. Metalin daha çok modernliği yansıttığını düşünürseniz otantik ortamlarda ahşap daha başarılı duracaktır. Ancak amacınızda farklı bir konsept varsa o zaman bohem desenlerini kullanmanız gerekiyor bunun içinde minderler en doğru çözüm olacaktır. Masaların genelde bu tarz mekanlarda büyük olması tercih edilir. Özellikle ahşap ve doğal kesimlileri tercih edebilirsiniz.

Otantik mekanlarda duvarlar çok önemli. Pastel renklerin kullanımını sağlamalı gerekirse duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Duvarlarınız çok sade olmamalı ancak eskiyi anımsatması gerekiyor. Büyük yapraklar duvarlarınızın renklendirilmesi için uygun olacaktır. Bu tarz mekanlarda iç obje olarak canlı çiçekler tercih edilebilir ancak çiçeklerinizi seçerken iri yapraklı olanları tercih etmelisiniz.

Otantik Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Kısacası otantik bir mekan oluşturmak demek eskiye geri dönmek ancak bunu modernlikten çıkmadan başarmak demektir. Duvarları bu tarz yapıp masa ve sandalyelerinizi daha modern yapamazsınız. Mekanı bütünüyle ele almalı ve ona göre yaklaşılmalıdır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir