blog

Ofis Tasarımı Uygulama Nasıl Olmalı?

Ofis Tasarımı

İyi bir ofis tasarımı, ofiste gerçekten güzel bir gün geçirmenizi sağlayacaktır. En son ofis tasarımı trendlerini ve ofisinizi nasıl güzel çalışır hale getireceğinizi bu makalemizde anlatalım istedik.

Karanlık ve sıkıcı ofislerin dönemi geride kaldı. Araştırmalar, üretkenliği artırmak, çalışanları canlı tutmak, stresi azaltmak ve yeni yetenekleri cezp etmek isteyen her işletme için bunun önemli bir yatırım olduğunu göstermiştir.

Bir ofis tasarımını veya tadilatını üstlenirken, başından itibaren bazı önemli tasarım faktörlerini dikkatlice değerlendirerek gerçekten mutluluk içinde tasarım yapabilirsiniz.

Peki, bir ofisi nasıl tasarlarsınız?

Esnek Çalışma Düzeni

Geniş ofis tasarım düzeni işbirliği ve yaratıcılık duygusunu artırır. Hiç kimse soğukta kalmayı sevmez ve bu tür bir alan rahat etkileşimi teşvik eder. Yan yana yerleştirilen masalar, işyeri iletişimi için fiziksel engel oluşturmaz. Herkes benzersizdir ve farklı çalışır, bu nedenle birden fazla çalışma tarzına izin veren bir ofis tasarlamak önemlidir.

Aydınlık Olsun

Doğal havalandırması olmayan sıkıcı, yapay aydınlatılmış bir odada ya da dışarıya bakmak bir süre sonra çalışanın kendine başka bir iş bulma çabasına girmesine neden olacaktır. Doğal ışık bizi iyi hissettirir ve araştırmalar, geniş cam alanları olan ofislerin daha düşük hastalık seviyelerine sahip olduğunu, herkesin iş yüküyle daha rahat ve daha motive olduğunu ortaya çıkarmıştır. Ofis uygulama firmaları içerisinde hizmet veren Uç İç Mimarlık olarak biz üretkenliği artırmak söz konusu olduğunda doğal aydınlatma önemlidir diye düşünür ve buna göre hareket ederiz. Bunun içinde teslim aldığımız her proje de önceliğimiz aydınlatma ve mekan içerisine güneşin nasıl girdiğini tespit etmektir.

Dinamik Alanlar

İyi tasarlanmış mekanlar, katmanlı ve yaratıcı bir yaklaşım benimsiyor. Modern ofis tasarımlarında mahalle yaklaşımını içeren trend görmeye başladık. Bu, geleneksel bir ofis binasını iş ve eğlence arasındaki çizgiyi görünüşte bulanıklaştıran kurumsal bir oyun alanına dönüştürür. Sivil ve özel alanlar, kafeler, ortak çalışma alanları, spor salonları, oyun veya dinlenme alanları ve daha fazlası gerçekten istek uyandıran bir şey yaratma fırsatını ortaya çıkaracaktır. Örneğin Google gibi büyük firmalar bunu ilk kez başlattıklarında başarılı çözümler sağlamış ve bugün pek çok dijital ajansında bu şekilde hizmet vermekte olduklarını biliyoruz.

Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Renkli Tasarım

Renk, bir ofis düzenlemesi sırasında alanı dönüştürmenin kolay ve ucuz yoludur. Renklerin verimliliğiniz üzerindeki etkisi çok büyüktür. Örneğin sarı kendinizi iyimser hissettiriyor. Yüksek enerjili, yaratıcı alanlar için harika bir seçim olsa da sizi çok fazla kızgın yapabiliyor. Kırmızı, kalp atış hızını artırır yeşil, yaratıcılığı ve uyumu destekler. Mavi sakinleştiricidir. Güven, iletişim ve verimlilik duygusunu teşvik eder.

Sağlıklı Alışkanlıklar

Ofiste sürekli oturduğunuzda sizde hareketsiz davranış geliştirme eğilimine girmeye başlarsınız. Bisiklet sürmek veya bir spor salonuna gitmek sizi daha sağlıklı seçimler yapmaya teşvik edebilir, bu da hastalığı azaltır ve ruh sağlığı üzerinde olumlu bir etki oluşturur. Çalışanlara oturma veya ayakta durma seçeneği sunan ergonomik mobilyalar, sağlıklı ve daha konforlu bir ofis ortamı oluşturabilir.

Markalaşma Fırsatı

Modern ofis tasarımı, markalaşmanın sadece müşteriler için olmadığını gösteriyor. İşyerinizi herkes için gurur verici bir yer haline getirmek, şirketin misyonuyla tam olarak ilgilenen ve işlerine daha çok bağlı bir ekibe sahip olacağınız anlamına gelir.

Ofisinizde bir değişiklik düşünüyorsanız ofis tasarım firmaları arasında lider olan Uç İç Mimarlık size nasıl yardımcı olabileceği hakkında detaylı bilgiler verecektir. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Biz mimarlık ofisi olarak başladığımız tüm organizasyonun tüm seviyeleriyle etkileşim içinde kalırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir