Ofis dekorasyonu ve tasarımı

 

Ofis dekorasyonu  iç mimarlık firmaları tarafından  son zamanlarda çok tercih edilmeye başlanmıştır. Bunun nedeni ise kurumsallık adı altında yapılan faaliyetler ve tüm ofis çalışanlarının aynı düzeyde ofise sahip olmasıdır. Neredeyse tüm gün içerisinde olduğumuz ofislerimizin tasarımı, dizaynı en az evimiz veya yatak odamız kadar önemlidir.

Ofis dekorasyonu Yapan Firmalar nasıl olmalı?

Ofis dekorasyonumuz genel olarak her ne kadar zevkimize hitap etse de evimizde olduğu gibi dilediğimiz gibi değişiklik yapamayabiliyoruz. Gerek iş yerimize uygun olmaması nedeniyle gerekse kurumsal bir firma olması nedeniyle klasik seçimler dışına çıkamadığımızdan kaynaklanmaktadır.

Ofis dekorasyonu iç mimar

Genelde kurumsal firmalar başta olmak üzere genelde ofis dekorasyonu iç mimar tarafından yapılır. Hemen hemen hepsi tasarım olarak birbirine benzer ve klasik seçimler tercih edilir. Bunun nedeni ise çalışma esnasında göz yorulmasını ve zihin kalabalıklığını engellemektir.

Ofis dekorasyonu iç mimarlık firmaları

 

Ofislerde alışılmış soğukluğun dışında olan tasarımlar moda olmuştur. Kişisel eşyalar haricinde odalar genelde sade, en fazla 2 renk ve net renklerden oluşmaktadır. Geometrik şekillerin ön planda olduğu odalar genelde siyah, beyaz veya gri gibi renklerden oluşmaktadır.

Yöneticiyseniz veya kurumsal bir firmada üst düzey bir çalışansanız odanız biraz daha resmi olacaktır. Deri koltuklar, büyük bir masa, dolma kalemler, şık bir ofis takımı gibi aksesuarlarla düzenlenmiş klasik bir ofisiniz olacaktır.

Mimarlık firmaları ile görüştüğünüzde tabii ilk olarak size özellikle istediğiniz tonların veya özellikle isteyeceğiniz ofis takımlarının olup olmadığını soracaktır. Genelde kurumsal firmalar uzun süreli çalıştıkları iç mimarlarına güvenerek tasarımı ve yapımı tamamen onların zevkine bırakırlar. Bu durum kolaya kaçmak gibi görünse de iç mimarlar ofis tasarımlarından ve renklerin insan psikolojisi üzerinde ki etkilerini bildikleri için renk seçimlerini de ona göre yapacaklardır. Genelde asla kullanılmayan renkler mor, kırmızı, sarı, yeşil gibi dikkat çekici renklerdir. Bu tarz renkler sakinlik dürtüsünü ortadan kaldırdığı için durağan bir çalışma gününüzde canınızı sıkarak motivasyonunuzu düşürebilir.

İlgini Çekebilir : cafe dekorasyonu

Aksine beyaz, krem, pudra gibi daha soft renkler beyninizde sakinliği canlandıracağı için çalışmalarınız daha verimli olacaktır ve gözleriniz çalışma esnasında parlak renklerden yorulmayacaktır.

Ofis Dekorasyonu yapan İç mimarlık Firmaları arasında yer alan firmamız sizlere bu konuda en iyi hizmeti vermektedir

Uç İç Mimarlık İç mimarlık eleştirinin kalmadığı yerde biter.
En kısa sürede size ekibimiz tarafından geri dönüş yapılacaktır.
Gönder