blog

Mutfak Aydınlatması Nasıl Olur?

Mutfak bir evin en güzel ve keyifli bölgelerinden bir tanesidir. Bunun için buranın dekorasyonuna kadar önem verirseniz geçirdiğiniz zaman o kadar kaliteli olacaktır. Ancak mutfak dekorasyonu oluştururken de en önemli konulardan birisi aydınlatmadır. Mutfağınız ne kadar güzel olursa olsun doğru aydınlatma yapılmaması halinde şık bir görüntü elde edilmez.

Aydınlatma Örnekleri

Mutfak Aydınlatması Nasıl Olur?

Aydınlatmada örnekler her zaman fayda sağlamıştır. Çünkü mutfağınızın tasarımına ve büyüklüğüne göre aydınlatmanızı da seçebilmenizi sağlar. Kendi evinize uygulayacağınız zamanda sizi gereksiz deneme yanılmalardan kurtarmış olacaktır.

Mutfağınızda yapacağınız yenilikle birlikte ışıklandırmaları kullanarak çok hoş bir ortam oluşturabilirsiniz. Bunun için doğru yöntemleri bulmanız yetrerli olacaktır.

Zemine Önem Verin

Mutfak Aydınlatması Nasıl Olur?

Aydınlatma yapılırken atlanılan bir şey var o da zemin. Doğru bir aydınlatmada zemini ışıklandırma en doğru çözüm olacaktır. Bunun içinde yerden yapacağınız bir aydınlatma ortamın çok daha hoş durmasını sağlayacaktır.

Zeminin dışındaki aydınlatmalarda ise dikkat edilmesi gereken nokta aydınlatmanın yükseklik mesafedir. Örneğin Amerikan mutfak tarzında bir dekorasyona sahipseniz bu durumda ışıklandırmanın daha aşağıda olması gerekir.

Aydınlatmanın temelinde mutfağın ölçüleri vardır. Bu her ne kadar mühendislik içeren bir konu olsa da siz kendi mutfağınızı aydınlatırken mutlaka bilerek ışıklandırma öğelerini seçmeniz gerekiyor.

İlginizi çekebilir:  2019 Modern Mutfak Dekorasyon Tavsiyeleri

Işıklandırma Duvar Mesafesi

Mutfak Aydınlatması Nasıl Olur?

Ev dekorasyonu ya da mutfak dekorasyonu yapılırken aydınlatmada duvar mesafesi nemlidir. Aydınlatma öğesinin duvardan uzak durması odanın rengini de etkileyecek ve mobilyalarla olan uyumun bozulmasının da önüne geçecektir. Dekorasyonun tarzını koruyarak yapılacak olan aydınlatma ile birlikte şık bir ortam oluşturulabilir. Işıklandırma araçları seçilirken ise model ve renk seçeneğine de dikkat etmek gerekiyor. Renklerin birbirini tamamlıyor olması ortamın hoş olmasını sağlayacaktır.

Makalemizde mutfak aydınlatması yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi verelim istedik. Doğru aydınlatma yaparak en başta da belirttiğimiz gibi güzel vakitlerinizi geçireceğiniz mutfağınızı şık bir ortama dönüştürebilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir