Genel

Modern Pastane Dekorasyon Fikirleri

Modern Pastane Dekorasyon Fikirleri

Pastane işletmecileri genellikle müşterileriyle iç içe olan ve sürekli olarak müşterileriyle iletişim içerisindedirler. Durum böyle olunca güncel olarak müşteri istekilerini sürekli olarak duyma avantajı vermekte. Müşteri memnuniyeti ilkesiyle tasarlanan mekanlarda, uygulama ve tasarım çalışmaları genellikle müşterilerin göz zevkine hitap edecek biçimde uygulanmaktadır. Bu şekilde tasarlanan mekânlar müşterileri memnun eder ve satışlara olumlu yansır. Birçok sektörde iç dekorasyon olmadan başarı elde etmek mümkündür.

Fakat pastane gibi mekânlarda müşterilerinize iyi bir şekilde hitap edebilmek için iyi bir dekorasyona sahip olmanız gerekir. Başarılı bir mekâna ve müşterilerden olumlu geri dönüşler alabilmek için, iç ve dış dekorasyona farklılık katmanız ve göz dolduran bir dekorasyon örneği sergilemeniz gerekir. Böylece iyi bir dizayna sahip bir işletmeye sahip olabilirsiniz.

Son zamanlarda özellikle son 10 yıl içerisinde pastane gibi işletmelerde dekorasyon çalışmalarında büyük gelişimler yaşanmıştır. Dış bölümler, cepheler ve iç mekân tasarımlarında göze daha çok hitap edebilen ve albenisi yüksek ve müşterilerin daha çok vakit geçirmelerini sağlayacak dekorasyon çalışmaları yapıldı. Bu çalışmalar sayesinde renkler, tasarım ve ışıklandırma sistemiyle oluşturulan dekorasyon uygulamaları sayesinde birçok mekân oldukça kaliteli dekorasyonlara sahip oldu. Bu mekânlarda müşteriler daha fazla vakit geçirmesi mekânlarda dekorasyonun ne kadar önemli olduğunu gösterdi.

ilginizi çekebilir . Ofis Dekorasyonu ve Tasarımı Yapan İç Mimarlık Firmaları

Dekorasyon Çalışmalarının Kaliteli Yapılması Pastane Satışlarını Doğrudan Etkiler!

Modern pastane dekorasyonunda birçok ögenin göz önünde bulundurulması gerekir. Bu tarz mekânlarda satışları yükseltmek için mekân tasarımı yapacak olan kişilerin;

Mekânların bölgesel durumunu,

Müşteri potansiyelini,

Mekân havası,

Kullanılması gereken malzemeleri,

Aydınlatma sistemini,

İşletme içindeki bütün detayları,

İşletmecinin istekleri doğrultusunda eksiksiz bir biçimde planlayıp organize etmesi gerekir.

ilginizi çekebilir : Salonunuzu Güzelleştirmek İçin Pratik Dekorasyon Fikirleri

Pastane Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

İşletme sahibinin bütün istekleri eksiksiz bir biçimde not edilmelidir.

Tasarım ve dekorasyon çalışmalarını yapacak olan kişilerin tüm bu istekleri değerlendirip; mekânın lokal, ve uygulanabilirlik özelliklerine uygun bir şekilde çalışması gerekir.

Uygulamaların yapılacağı mekân tasarımı ve ölçüleri aynı seviyede değişim göstermektedir. Ancak ortalama olarak 100 metre karelik bir işletmenin tüm işleri detaylıca yapılıp ortalama 1,5 ay içerisinde teslim edilmeli.

Mekânların tüm ölçüleri alınmalıdır. Tasarım ve çizimleri istekler doğrultusunda yapılmalı ve bu tasarımlar üzerinden fiyat teklifi oluşturularak fiyat politikası, tasarım, ürünler ve metraj üzerinden verilmelidir.

Pastane Dekorasyonunda Seçilmesi Gereken Malzemeler

Pastane, fırın işletmelerinin dekorasyonu yapılırken malzeme tercihlerinde ahşap seçmek son derece mantıklı olabilir. Oksijen soluma özelliğine sahip olan ahşaplar son derece uzun ömürlü malzemelerdir. Ayrıca;

Bütün malzemelerle uyumlu bir şekilde kullanılabilir.

Cam, metal, tuğla ile estetik bir görüntü oluşturabilir.

Bütün renklere bürünebilir.

Birçok uygulamaya müsaittir.

Mekânlara sıcak bir görüntü kazandırır.

Doğal dokusuyla birlikte sağlıklıdır.

Duvarların kaplanmasında, dolaplarda, raflarda ve dekorasyon objelerde kendini gösterebilmektedir.

Metal cama yumuşaklık kazandırır ve dokuları zenginleştirir.

Dekorasyon çalışmalarında yüksek tavan oldukça önemlidir. Mekân seçiminde avantaj sağlar. Farklı olan gergi tavan uygulamaları yapılabilir. Çoğu zaman, raf, aydınlatma araçları, göründüğünde çirkin olan kablo, boru gibi malzemeler için dekoratif askılar yapılabilir. Ayrıca aydınlatma materyallerini taşımak için kullanılan tavan dekorasyonu şık ve işlevsel bir görüntü oluşturabilir.

Duvar ve zemin dekorasyonu yine modern pastaneler için oldukça önemlidir. Hijyen bakımından pastanelerin zemin dekorasyonu oldukça önem arz etmektedir. Bu durum için günümüz şartlarında birbirinden şık ve göz alıcı çeşitleri olan fayans seramikler, dekoratiftir ve kullanışlı malzemelerdir. Ayrıca desenler ile kilim görüntüsü oluşturabilir. Duvar dekorasyonunda sağlıklı ve şık durması adına ahşap kaplama kullanılması idealdir.

daha fazlası için : https://www.ucicmimarlik.com/ 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir