Genel

Modern Dekorasyon Fikirleri

Modern Dekorasyon Fikirleri

Sizlere bu yazımızda odalarınıza tek tek modern ev dekorasyonu fikirleri hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca son Trend modern ev tasarımları, modern ev tasarımları için püf noktalar, modern salon, mutfak, koridor, yemek odası, yatak odası, bebek odası, duvar dekorasyonları örneklerinden bahsedeceğiz.

Modern dekorasyon örnekleri oldukça iyi görünen ve herkesin evine yaptırmak istediği fikirlerdir. Modern ev dekorasyonunun en önemli unsurları nelerdir? Evlerinizde sadece, sofistike, düzenli ve temiz bir görüntü oluşturmak için yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Sizlere bu yazımızda kaliteli ve güncel modern ev dekorasyonu hakkında fikirler vereceğiz. Bunun öncesinde modern ev dekorasyonu özellikleri ile alakalı bilgiler vereceğiz. Ayrıca sizlere bu fikirleri oda, oda sunacağız.

Modern ev dekorasyonu tarzını keşfetmeden kendi dekorasyon tarzınız için sizlere sunduğumuz bu bilgilerden yararlanmayı unutmayınız.

ilginizi çekebilir : Konut Dekorasyon iç mimarlık Firmaları

Modern Ev Dekorasyonu Özellikleri Nelerdir?

Modern ev dekorasyonu özelliklerinden bazıları şu şekildedir;

Yemek alanı, oturma alanı ve mutfakların iç içe olduğu açık kat planları,

Minimal felsefeye uygun biçimde sade, fonksiyonel ve basit materyallere yer vermek,

Eğri hatlar yerine dikey ve yatay çizgilerin vurgulanması,

Toprak ya da nötr tonlarına yakın renk paletleri,

Genel olarak açıkta kalan kiriş ve kolonlar,

Geometrik formalara sahip modern köşeli mobilyalar,

Temiz hatlara sahip olan alçak ve yatay şekildeki mobilyalar,

Minimum perdeyle doğal ışık,

Boyanmamış olan metal, ahşap, deri gibi malzemelerin olması,

Krom, çelik ve parlak renklere sahip metal, cam ve ayna gibi yansıtıcı yüzeylerin olması,

Masif ahşapla kaplanmış mobilyalar,

Modern sanat eserleri,

Gömme dolaplar ve geniş depolama alanlarına sahip olmak,

ilginizi çekebilir : Klasik Villa Tasarımı  nedir ?

Modern Salon Dekorasyonu

Modern salon dekorasyonunun en önemli özellikleri arasında ferah, temiz ve düzen içerisinde bir görüntü yakalamış olmasıdır. Salonlarda döşeme duvar, ferahlatıcı renklere sahip mobilyalar kullanılıp, sade ve dinlendirici bir hava oluşturulabilir. Tablo ve aksesuar detaylarıysa bu tasarımlara renk ve farklı bir görüntü katar.

Açık kat planları modern dekorasyon tarzının en önemli ögeleri arasında yer almaktadır. Oturma alanı ve yemek bölümü arasına çift yönlü bir şömine ekleyebilirsiniz. Böylece açık plan içinde olan alanlar birbirinden ayrıştırılıp, daha iyi bir görüntü yakalanabilir.

Tek parça çerçevesiz büyük bir kanvas tablo, modern dekorasyon adına ideal olabilecek duvar aksesuarları arasınadır. Modern dekorasyon tarzını sıkıcı bulmanız durumunda renkli sanat eserleriyle salonlarınızı daha renkli bir hale getirebilirsiniz. Fakat az ve soyut olacak eserlerden seçmeniz sizler için daha iyi olabilir.

İyi bir manzaraya sahip olabilmek için L koltuk seçimi yapılabilir. Bu durumda parça L koltuk tasarımlarının tercih edilmesi daha fazla alan oluşturmanıza, alanlarınızı genişletip ferahlatıcı bir ev manzarası oluşturmanıza yardımcı olur. Halı ve koltuklarınızda kahverengi tonlarını kullanabilir, ortama daha sıcak ve bütünlük hissi katabilirsiniz. Bütün oturma alanını tek bir parçadan oluşmuş gibi gösterebilirsiniz.

Modern ev dekorasyonlarında genel olarak bej, beyaz, gri, nötr tonları kullanılması idealdir. Fakat isteğe uygun biçimde ana renkler sarı, kırmızı, mavi gibi renkler olup bu renkler ev dekorasyonlarında kullanılabilir. Seçilmiş olan renklerler sınırlı sayıda olup, sanat eserler, berjer, aksesuarlar gibi birçok küçük parçadan kullanılabilmektedir. Beton duvarlarınızın üzerine asimetrik olacak biçimde tablolar asabilir ve tekli koltuklarda canlı mavi renk tonlarını kullanıp modern ev dekorasyonlarına sanatsal bir görüntü kazandırabilirsiniz.

Ayrıca şömine bölümünü koyu renklerden oluşturmanız sizler için daha avantajlı olacaktır. Çünkü bu bölümde şöminenizi yaktığınızda etrafın rengi açık olduğunda şömine bölümü daha kirli görünecektir.

Sizlere bu yazımızda Modern Ev Dekorasyonları bilgi vermeye çalıştık. Daha fazla bilgi alabilmek için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

daha fazlası için : https://www.ucicmimarlik.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir