blog

Modern Banyo Dekorasyonu

Banyolar yapılar içerisindeki en küçük alanlardır. Bunun için bir banyonun dekore edilmesi çok daha zor olacaktır. Banyonuzu tasarlarken hem şık hem de kullanışlı olmasına dikkat ettiğiniz de evinizle uyum içerisinde olduğunu göreceksiniz. Bu makalemizde iç mimarlık sitesi olarak size modern banyo dekorasyonu nasıl olmalıdır konu hakkında bilgiler verelim istedik.

Sade Banyo Dekorasyonu

Sade Banyo Dekorasyonu

Beyaz zemine sahip olan banyolarda krem, pudra ve mint renkler seçilebilir. Sade bir dekorasyon seçildiği içinde bu tarz banyolarda aksesuar seçimine ihtiyaç yoktur. Sadece bir renkle tasarım ideal şeklini alacaktır. Zeminde kullanacağınız bir paspas ve banyo gereçleriyle sade banyo dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Küçük Banyo Dekorasyonu

Küçük Banyo Dekorasyonu

Küçük banyolarda kabin kullanılabilir ancak banyonun aynalarla tamamlanması gerekecektir. Çünkü ayna banyo içerisinde derinlik yaratacağından dolayı küçük banyonun daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Bu tarz banyolarda ister istemez aksesuar kullanamazsınız çünkü bu kez kullanırlığı düşüreceksiniz. Eğer ki uygun alanınız varsa sürgülü dolap olabilir. Banyo zemininde tek bir paspas yeterli olacaktır. Lavaboyu ise eviye tarzı ve altı dolaplı seçebilirsiniz.

Renkli Banyo Dekorasyonu

Renkli Banyo Dekorasyonu

Tasarımın adından da anlaşılacağı üzere bu tarz banyolarda canlı renklerin kullanılması gerekiyor. Bunun içinde pembe, sarı, kırmızı, mor gibi renkler tercih edilebilir. Banyoda perdeler ve seramiklerin tercihleri de yine renklerine göre olacaktır.

Doğal Banyo Dekorasyonu

Doğal Banyo Dekorasyonu

Banyonun konumuna göre bir havanın yakalanarak doğal bir görünüm yakalanması sağlanmalıdır. Doğal banyo dekorasyonlarında doğal ürünlerin kullanılması gerekir. Özellikle bambular bu tarz dekorasyonda önemlidir. Minik bir sepetle tamamlayabilirsiniz. Renk olarak koyu yeşil ve kahverenginin tonları tercih edilebilir. Doğallık denildiğinde ahşabın ön plana çıktığınız söylemek yerinde olacaktır.

Geniş Banyo Dekorasyonu

Geniş Banyo Dekorasyonu

Banyoların genelde evin en küçük mekanı olduğunu söyledik ancak bazı alanlarda ciddi büyüklüğe sahip olabilirler. Bu tür banyolar dekorasyonun en çok yakıştığı yerler olarak belirtilebilir. Bunun için dekorasyona başlamadan fikirler edinmek doğru olacaktır. İstanbul iç mimarlık olarak biz sizin için geniş banyo dekorasyonunuzu en güzel haliyle tasarlayıp sunabiliriz. Bu tür banyolarda nostalji olarak küvet tercih edilebilir ve onun etrafında fonksiyonel aksesuarlarla desteklemek yerinde olacaktır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir