Genel

Mobilyada Kemik Rengini Kullanmak İçin 13 Neden

Mobilyada Kemik Rengini Kullanmak İçin 13 Neden

Kemik rengi, mobilyaları daha zarif ve estetik gösterir. Mobilya seçiminde kemik rengini değerlendirmeniz, istediğiniz her dekorasyonu yapmanız için yeterli. Kemik rengi kullanmanın sağlayacağı 13 avantaj….

 1. Otantik Bir Hava Yaratır

Odalarımızda modern eşyalarla otantik havalar yaratmak genellikle zordur. Ancak Kemik rengi ile dizayn edilen bir oda tek başına otantik görünmesi için yeterlidir. Kemik rengini mobilyalarda kullandığınızda, objeleri ve kırlentleri renkli tercih etmelisiniz. Böylece istediğiniz estetik görünümü elde etmeniz mümkündür.

ilginizi çekebilir : İç mimarlık firmaları

 1. Farklı Renklerle Kombinlenmesi Kolaydır

Mobilyaların pembe, bordo gibi renklerde olması, kullanacağınız diğer eşyaların renk seçeneklerini büyük ölçüde kısıtlar. Kemik rengi ise beyaz da dahil her renkle uyumludur. Aksesuarlarda, duvarlarda veya sandalyelerinizde istediğiniz her rengi tercih edebilirsiniz. Lila, turuncu gibi genellikle uyum sağlanması zor olan renkler, kemik rengi ile son derece zarif bir bütünlük sağlar.

 1. Dekorasyon Objelerini Ön Plana Çıkarır

Dekorasyon objeleri genellikle mobilyaların gölgesinde kalır. Kemik rengi mobilya kullanıldığında ise objelerin rengi ve tasarımı fark etmeden ön plana çıkmalarını sağlayabilirsiniz. Abajurlar, bitki köşeleri, renkli minderler, bu renk mobilyalarla çok yakışır.

 1. Evin Enerjisini Yükseltir

Her rengin insanlar üzerinde yarattığı etkiler farklıdır. Kemik rengi, sakin, huzurlu hissedebileceğiniz alanlar yaratır. Göz yormayan bir tasarımları sayesinde evin enerjisini yükseltir.

 1. Zarif ve Şık Görünür

Kemik rengi mobilya tasarımları oldukça farklıdır. Eğer daha sade ve küçük ölçülerde mobilyalar alırsanız, son derece zarif bir görünüm elde edersiniz. Klasik kesimler, bu rengin gölgede kalmasına ve odanın karmaşık görünmesine neden olur.

ilginizi çekebilir : Villa Bahçe Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

 1. Daha Kolay Odak Noktası Oluşturabilirsiniz

Ev dekorasyonunda her odada bir odak noktanız olmalıdır. Kemik rengi mobilya kullanılan evlerde, istediğiniz noktayı odak nokta olarak belirleyebilirsiniz. Bu mobilyalarla, farklı renklerde fon perdeler kullanabilir, perdelerinizi ön plana çıkabilirsiniz.

 1. Minimalist Dekorasyonlar için En İyi Seçim

Minimalist dekorasyonlar, huzurlu bir ambiyans yarattığı için günümüzde daha çok tercih edilmektedir. Genellikle beyaz renkler kullanılsa da sadece beyaz kullanılan odalar yeterince zarif görünmez. Kemik rengi ise odaya hem renk katar, hem mobilyalarınızı ön plana çıkarır.

 1. Salonu Daha Ferah Gösterir

Gününüzün büyük kısmını geçireceğiniz salonların ferah olması çok önemlidir. Karmaşık eşyalar ve renkler arasında ister istemez boğucu bir hava oluşur. Kemik rengi mobilyalar kullanıldığında, eşya sayısı çok olsa da odanız daha ferah görünür.

 1. Daha Fazla Eşya Kullanabilirsiniz

Bitkileri, renkli kırlentleri, kitaplık gibi eşyaları kullanmak istiyorsanız, kemik rengi tam size göre. Bu mobilyalar sade ve zarif göründüğü için evinize renk katacak her aksesuarı kullanabilirsiniz. Aynı oda içerisinde koltuk ve yemek takımı olduğunda da karmaşık görünmez.

 1. Küçük Odaları Geniş Gösterir

Odanızı geniş göstermek için beyaz renkler kullanmak zorunda değilsiniz. Kemik rengi de alanı olduğundan daha geniş gösterir. Oda içerisinde ayna kullanmanız ve L koltuk gibi daha az yer kaplayan eşyalar almanız yeterlidir.

 1. Mutfak için En Kullanışlı Renklerden Biridir

Kemik rengi sadece salonlarda değil, mutfaklarla da son derece estetik görünüyor. Mutfak dolapları, duvar kağıtları ve aksesuarların tamamını kemik rengi seçebilirsiniz. Kahverengi aksesuarlarla oldukça hoş görünümler elde edebilirsiniz.

 1. Ufak Dokunuşlarla Modern Görünümler Elde Edilebilir

Modern bir salona veya mutfağa sahip olmanız için yüksek bütçeler ayırmanız gerekmiyor. Kemik rengi mobilyalar arasında kullanabileceğiniz büyük kaktüsler, canlı çiçekler ve objeler, modern görünüm kazanması için yeterlidir.

 1. Tüm Odalara Uyum Sağlar

Kemik rengi, salon, mutfak, yatak odası ve çocuk odası gibi tüm odalarınızda değerlendirebileceğiniz bir renktir. Eğer tüm eşyalarınızın uyumlu olmasını istiyorsanız, kemik rengi mobilyaları ağırlıklı kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir