blog

Minimalist Tarz Ev Nasıl Dekore Edilir?

Ev dekorasyonunda son dönemlerde ilgi çeken bir tarz vardır ki o da minimaltarz’dır. Gündelik yaşa içerisinde insanlar yoğun bir stres yaşarlar ve dolayısıyla evlerine geldiklerinde dinlenmek ve kafalarını dağıtmak isterler. Ev dekorasyonu yapılırken son dönemlerde ilham verecek olan minimalist tarz ev dekorasyonuna aşağıda bir bakalım.

Minimalist tarz ev dekorasyonunda çok önemli. Seçtiğiniz renkler temiz çizgiler ise akıllı olması gerekiyor. Mobilyalar minimalizmin işlevsel ve hoş özelliklerini taşımalı makalemizin devamında ise minimalistev dekoru kuralları hakkında bilgiler içeriyor.

Bir seferde Tek parça

Tasarladığınız tarz minimalist olduğunu düşünülebilir ancak yine de dikkatli bir biçimde devam edilmesi gerekiyor. Tüm odalarda aynı dekoru sürdürmeniz gerekiyor. Minimalist tarz her bölüme uygulanabilir veya hangi odaya başlayacaksanız ona karar vermeniz gerekir. Ev dekorasyonunda doğru zamanda doğru karar vermek çok önemli.  Dekorasyona başlamadan önce evin merkezindeki mobilyayı seçip buradan başlamalısınız.

Minimalist Tarz Ev Nasıl Dekore Edilir?

Minimalist Tarz Ev Nasıl Dekore Edilir?

Mobilyalar

Minimalist mobilyalar temiz çizgiler ve parlak dinlendirici renkler ile karakterizedir. Bu özellikler küçük mekanlarda dekorasyonun kolaylıkla avantaja dönüştürülmesi sağlanır. Parlak renkler ile dokunuşlar özellikle de sizin daha konforlu ve rahat etmenize neden olacaktır. Kanepe olarak mobilya seçimine dikkat edilmesi gerekir. Minimalist dekorasyonda beyaz ve gri tonlar popülerdir ve mükemmel uyum sağlar.

İlginizi Çekebilir:  2020 Mutfak Dekorasyon Trendleri

Dağınıklık Ortadan Kalksın

Çocuklu evlerde bu zor olabilir. Ancak dağınıklığın ortadan kaldırılması evin dekorasyonunu etkileyecektir.  Dekorasyonda uyum sağlayabilmesi içinde dekoratif unsurlar düşünülmeli ve minimalist tarzla eşdeşleşmeyenlerin kaldırılması gerekir.

Bir evde boş alanlar bırakmak evin cesaretinin kanıtlanmasını sağlamak için önemlidir. Bu boşluk ise bilinçsiz değil bilinçli bir şekilde yapılmalıdır.

Minimalist Tarz Ev Nasıl Dekore Edilir?

Minimalist Tarz Ev Nasıl Dekore Edilir?

Zemin

Evinizin dekorasyonunda karoların renkleri ağır ve renkli ise o zaman bu minimalist tarza aykırıdır. Zeminlerde beyaz ve krem gibi açık renklerin kullanılması minimalist tarzı etkileyecektir.

Minimalist Tarz Ev Nasıl Dekore Edilir?

Minimalist Tarz Ev Nasıl Dekore Edilir?

Çıplak Duvarlar

Minimalist dekorasyonda duvarlar çok önemlidir. Duvarları bu tarza karakterize edebilmek için öncelikli olarak duvarların çıplak olmasını sağlamalısınız. Eğer ki eski duvar dekorasyonundan vazgeçemeyenlerdenseniz o zaman iyi aydınlatma ile dekore etmellsiniz. Evin geri kalanı gibi açık renklerin seçimini kullanmalısınız.

Minimalist Tarz Ev Nasıl Dekore Edilir?

Minimalist Tarz Ev Nasıl Dekore Edilir?

Çok olan mobilyaları ne yapmak gerekir?

Muhtemelen aksesuarlarının bazılarının ayrılmış olması, onları tekrar göremezsiniz anlamına gelmez. Bunun yerine, bodrum veya tavan arasında depolamayı düşünebilirsiniz.

Minimalist Tarz Ev Nasıl Dekore Edilir?

Minimalist Tarz Ev Nasıl Dekore Edilir?

Minimalist Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası evlerde özeldir ve kişiye özel olan bir alan olduğundan dolayı dikkatli bir şekilde tasarlanması gerekir. Yatak odası insanın dinlenme alanı olduğundan dolayı bu alanı ne kadar faydalı ve doğru kullanırsanız o kadar iyi bir başarı elde edersiniz. Yatak odasında öncelik rahatlık olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Yatak odanız ne kadar küçük olursa olsun yine de minimalist tarzda harika görüntüler ortaya çıkacaktır.

Minimalist bir yatak odasında görüntü ancak yatak odası küçük olduğu zaman süslemeleri karıştırdığınızda ortaya çıkmaya başlayacaktır. Küçük bir yatak odasını süslemenin bir çok yolu vardır  bunun için doğru adımları ve objeleri bulmanız gerekir.

Minimalist Yatak Odası Dekorasyonu Fikirleri  

  • Minimalist bir yatak odası hazırlarken odanın dar olan bir bölümüne cam bölme yapabilirsiniz. Bu cam odanın daha da rahat olması da sizi daha rahat hissettirecektir.
  • Oda daha güzel ve çekici görünmesi için odanızın köşesine süs bitkileri koyabilirsiniz. Daha ilginç hale getirmek için odanın duvarına benzersiz bir fotoğraf ekleyin.
  • Çevrenizde yeşil bitkiler daha hoş görünür.
  • Odanın bazı yerlerine yeşil bitkiler koyabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken husus, minimum güneş ışığına dayanabilecek bitkiler seçmektir.
  • Bu şekilde, en sevdiğiniz filmleri izleyebilir veya oyun oynayabilirsiniz.
  • Odada vakit geçirmeyi seviyorsanız, bu tarz konsepti kullanabilirsiniz.
  • Ahşap mobilyalar kullanarak oda benzersiz, sıcak ve çekici görünür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir