blog

Minimal Dekorasyon İpuçları

Belki de minimal dekorasyona ne gerek var diye düşünebilirsiniz. Ancak uygulamadığınız zaman bunun yanlış bir fikir olduğunu da kabulleniş olursunuz. Bazen en basit gibi görünen bir durumda aslında en zor olanıdır. Çünkü sadelik ve şıklığı yakalamak, konfor ile estetiği bir arada sunmak demektir. Bunun sunumunu yapabilmekte öyle kolay olmayan bir iştir. Evinizde minimal dekorasyon için ise size birkaç ipucu verelim istedik.

Boşluklar

Minimal Dekorasyon İpuçları

Minimal Dekorasyon İpuçları

Evinizde ya da işyerinizde ortamı dekore ederken tüm boşlukları doldurmak zorunda değilsiniz. Zaten amacınızda daha fazla boşluk oluşturmak olmalıdır. Çünkü geniş alanlar hiçbir zaman göz yormayacaktır ve dekorasyonunuza bunu yansıttığınız zaman evinizin içinde daha rahat nefes aldığınızı da hissedersiniz. Boş verin boş alanlar boş kalsın.

Zarif Olanı Seçmelisiniz

Minimal Dekorasyon İpuçları

Minimal Dekorasyon İpuçları

Zarif olan her şeyin ince olduğunu biliyoruz bunun içinde ince olan şeyler daha az yer kaplayacaktır. Mobilya tercihinizi yaparken de buradan yola çıkmanız gerekiyor. Zarif mobilyalar evinizi olduğundan çok daha şık gösterecektir.  Önceliğinizi her zaman konfordan ve estetikten yana tutmanız gerekiyor. Bu nedenle de mobilya seçimi yaparken internetten destek almanızı tavsiye ederiz. Yüksek sırt bölgesi olan kolçaklı bir koltuk yerine ince kollu zarif bir tercih yapmak daha mantıklı olacaktır. Masa ve sandalye seçiminde olduğu gibi aydınlatma konusunda da detaycı olmaya önem vermelisiniz.

İlginizi Çekebilir : Ev Dekorasyonu

Sehpa Alternatifleri

Bazı evlerde halen büyük orta sehpalar kullanıldığını görüyoruz ancak bunlarla ortamı daraltmak yerine kullanışlı tekli sehpaları tercih etmelisiniz. Eğer ki ben orta sehpadan vazgeçmeyenlerdenim sigortasınız o zaman daha ince hatlara sahip olan bir orta sehpa seçmelisiniz.

Az Her Zaman Çoktur

Minimal Dekorasyon İpuçları

Minimal Dekorasyon İpuçları

Az çoktur sözünü daha mantıklı düşünmek gerekiyor. Yani az ve öz mobilyalar kullanarak evinizi çok daha değerli bir hale dönüştürebilirsiniz. Az eşyalar daha az yer kaplayacağından dolayı estetik olarak daha şık bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Kapalı Raflar

Kapalı rafların en büyük özelliği ortamın daha derli toplu görünmesini sağlamaktır. Bunun için ortalıkta görünmesini istemediğiniz detaylarınızı dolaplarınızda saklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir