Maltepe İç Mimarlık ofisleri

 

Maltepe iç mimar bütün istek ve taleplere göre çalışmalar yapabilmek için, evin konumunu, yerini ve alanını düşünerek hareket edeceğinden birkaç değişik düşünceyi ev sahipleriyle paylaşarak fikir alışverişinde bulunabilmektedir.

Her semtte devam eden inşaat çalışmaları ve tadilat işlemleri, binaların yapım aşamasındaki proje kapsamında veya sonradan Maltepe iç mimarlık ofislerinden yardım alınarak gerekli düzenleme ve çalışmalarla yapılmaktadır.


İhtiyaçlara daha çok cevap veren akıllı ev projeleri kapsamında birçok yeni ev inşasında Maltepe iç mimarlık ofisleri ev sahiplerinde değişik önerilerde bulunarak, farklı tekliflerle projeler sunar. Ev içindeki kullanım alanlarıyla ya da görsel anlamda olabilecek mimari çalışmalar, eskiyi anımsatan eskitme model tarzlarıyla, ya da şimdiki modern tarzda olabilmektedir.

Düz renk duvarların canlandırılıp, doğaya uyumlu hale getirilmesi, ya da farklı taşlardan oluşan duvar işlemeciliği gibi dokunuşlarla başlayan mimari çalışmalar, yeni mobilya seçimi konusunda fikir alışverişi, eski mobilyaların boyanma ve cilalanma gibi aşamalarla kullanılır duruma getirilmesi, küçük evlerde geniş ve ferah alanlar yaratılma olasılığı gibi çalışmalar yapılmaktadır.

İlgini Çekebilir : Kartal İç mimar ve dekorasyon

Ev sahibinin yaşı ve medeni durumuyla da alakalı olarak çeşitli istekler oluşabildiğinden, genç ve çocuklu aileler, kullanım alanlarında çocuklara yönelik küçük masa ve lavabo tasarımları düşünürken, orta yaş üzeri çocuksuz veya emekliler için pastel tonlardaki duvarlar ve huzur verici çiçek ya da canlı hayvan beslemeye yönelik alanlardan oluşmaktadır.

Evin bir kısmında akvaryum veya kaplumbağa besleme köşesinin olması, rengarenk çeşit çeşit canlı çiçeklerin bulunduğu ortam, kahve ve hafif müzik eşliğinde huzur veren bir atmosfer sağlar. Projelerin uygulanabilirliği için farklı fiyatların çıktığı iç mimarlık çalışmalarında, modern tarzların ve 1. sınıf kabul edilen bazı objelerin temini oldukça yüksek fiyatların çıkmasına sebep olabilmektedir.

Müteahhit yapımı evlerde iç mimarla görüşme yapılmadan direk içinde yaşanmaya başlanması, zamanla kişi sayısına veya kullanım durumuna göre yetersiz olan, isteklere cevap vermeyen alanlar olduğu düşüncesi doğurmaktadır.

Böyle durumlardaki tadilat işlemlerinde Maltepe iç mimar beklentiler için en iyi sonucu çıkartmaya çalışır. Ekip çalışması ve organizasyonla yürütülen mimarlık işleri, bölüm bölüm ilerleyerek, çalışma yapılmış alandaki iş durumunu aksatmayarak planlı hareket eder.
Maltepe iç mimar projelendirme ve dekorasyon hizmetleri veren Uç İç Mimarlık ve Dekorasyon firmamız hayal ettiğiniz mekânları yaratıyor.