blog

Mağaza dekorasyon fikirleri

Mağaza Dekorasyon Fikirleri

 

 

Mağaza dekorasyonu fikirleri dediğimizde, aslında biraz karmaşık bir durumdur. Çünkü mağazalar zaten çeşitli ürünlerin satıldığı yerlerdir. İçerisi baştan aşağı ürünlerle doludur. Bu yüzden bu konuda belli başlı mağaza dekorasyon fikirleri verebiliriz. Tabi yüzlerce mağaza çeşidi olduğu için ana detaylar vermekten öteye gidemeyiz.

 

İlgini Çekebilir : Ev dekorasyonu

Herkes mağazaların geniş olmasından memnun olur. Rahatça gezebileceği, ürünlere rahatça bakabileceği mağazalar. Ama her mağaza sahibi büyük dükkân açamaz tabi ki bu yüzden küçük dükkânlar için aynalar kurtarıcıdır. Çünkü hem aynalar şarttır, kıyafetleri deneyip bakmaları açısından, hem de dekoratif olarak da kullanarak ortamı genişletebilirsiniz. Masa ya da kasa kısmını küçük tutarsanız bu sizin için iyi olur.

Büyük Mağazalarda Dekorasyon Fikirleri Çok

Ortalarda kalan boş alanlara şık oturma alanları yapabilirsiniz. Tavanda ki aydınlatmaya gösteriş katarak dikkat çekebilirsiniz. Aynalarda büyük çerçeveler tercih edebilirsiniz. Özellikle butik tarzı mağazalarda, ürünlerinizle orantılı çılgın tasarımlar bile yapabilirsiniz.

Her sektör için ortak olan şey mağazalarda gözünüzün yorulmaması ve aradığınız her şeyi kolayca bulmanızdır. Bu sebeple renk tonları uyumlu olmalı, belli bir denge içerisinde olmalıdır. Renkler çok karmaşık olursa, müşteri bunalır ve seçim yapamaz. Mağazada gezerken çıkmak istemeyeceği bir ortam olmalıdır. Işık ve renk en büyük anahtardır.

Mağazalar içi dekorasyonda, 3D proje tasarımlarıyla her iş için uygun tasarım yapılır. Böylece canlı görmüş olursunuz ve karar vermeniz kolaylaşır. Ürünlerin yerleşimi ve dekorasyon dikkate alınarak tasarımlar yapılır. Sizin ve müşterileriniz maximum faydalanabileceği ortamlar hazırlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir