blog

Laminat Parke Modelleri

İç mekanların düzenlemesinde kullanılan laminat parkeler döşeli olan zemini baştan sona değiştirecek bir etkiye sahiptir. Farklı desen ve modellerde üretilmiş olarak kullanıcısına alternatifler sunan parkelerin etkin bir kullanımı söz konusudur. Laminat parkelerin çizilme ve de zedelenmeye karşı güçlü bir yapısı vardır. Bunun için uzun süreler boyunca rahatlıkla kullanılabilir. Parkelerin korunmasını sağlayan ise içerisindeki alüminyum oksit parçalarının selülozik bir film tabakasındır. Laminat parkelerin kullanım alanlarının geniş tutulması için farklı desenler ve modeller üretilmiş ve ister ev dekorasyonu ister ofis dekorasyonu için rahatlıkla kullanılabilmektedir. Laminat parkenin kullanıldığı alanlar ise aşağıdaki gibi çeşitlendirilebilir.

Banyoda Doğal Ahşap Zemin

Laminant Parke Modelleri

Banyolar günümüzde insanların ev dekorasyonunda önem verdiği alanlardan bir tanesi olarak göze çarpıyor. Estetik bir görüntüye sahip olabilmek için banyoya yapılacak olan doğal ahşap bir zeminle hem estetik hem de kolay bir temizlik yapılabilmektedir.

Küçük Parçalardan Zemin Kaplama

Laminant Parke Modelleri

Laminat parkenin farklı modellerde kullanılmış olduğunu söylemiştik. Eskiden uzun parçalar halinde yapılan döşeme son zamanlarda küçük dikdörtgen parçalarla da yapılmaktadır. parçacıkların kullanılmasıyla birlikte zeminin bütünleşmesi banyo içerisinde kullanılacak olan farklı aksesuarlarla birlikte daha şık bir alan oluşturulacaktır.

Ahşap ve Huzur

Laminant Parke Modelleri

Ahşabın insanda psikolojik bir etkiye sahip olduğu biliniyor. İster iç mekanda ister dış mekanda her türlü koşula göre uygulanmış olduğu için şık bir tasarım oluşturulabilmektedir.  Ahşap üzerinde kullanılacak olan renklerin mobilya ile bir olan uyumuyla birlikte içinizdeki huzuru da ortaya çıkaracaktır. Mekan içerisindeki ahenk ortamın şıklığını ön plana çıkaracak ve bu sayede doğallığı da ön plana alacaktır. Zeminde ahşap kullanımında doğallıktan kaçınmamak gerekiyor.  Çünkü ahşabı en güzel şekilde destekleyecek olan doğal renklerdir.

Laminant Parke Modelleri

Ahşabı ister zeminde isterseniz başka bir amaçla kullanın kesinlikle doğallıktan uzaklaşmamak gerekiyor. Bu sayede istenilen etkiyi elde etmek ve modern bir alan oluşturmak mümkün olacaktır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir