blog

Küçük Ofisler Nasıl Dekore Edilmeli?

Ofis dekorasyonu ev dekorasyonuna göre daha zor ve kafa karıştırıcıdır. Ev dekorasyonu yaparken alan büyük ve her odanın kendine göre bir alanı olduğundan dolayı mobilya seçimi de ona göre yapılacaktır. Bu tarz alanlarda yapmanız gereken tek şey vardır zevkinize göre mobilya almak ve onu duvar ve zeminle bir bütün haline getirmek. Bugün piyasada satılan ve bir odayı evi dekore ederken kendi stilinizi yansıtabileceğiniz çok güzel eşyalar var. ofis dekorasyonu içinde aynı şeyi söyleyebiliriz ancak burada dikkat edilmesi gereken konular biraz daha kafa karıştırıcıdır.

Mesela size ait olan bir işyeriniz var, bu iş yerinde kaç kişi çalışacak ve bunun içinde kaç masa gerekiyor, ofis içinde toplantılar yapılacak mı, gelen ziyaretçileriniz nerede bekleyecekler. Bu soruların yanıtlarını size en doğru şekilde verecek olan ise profesyonel bir iç mimardır. Çünkü bir iç mimar sizin doğrudan ve ilk anda düşünemeyeceğiniz pek çok ayrıntıyı düşünüp tasarlayacaktır. Eğer ofisi kendi başınıza tasarlamak istiyorsanız bunun için internet üzerinden ofis dekorasyonu örneklerini inceleyebilirsiniz.

Küçük Ofisler Nasıl Dekore Edilmeli

Ofis dekorasyonu yalnızca masa ve sandalyeden ibaret değildir. İhtiyacınız olan her şeye odaklanmanız gerekiyor. Mesela yöneticinin odasının çalışanlardan ayrı olması gerekiyor. Personelin iş verimliliğini artırmanın en iyi yolu onları çalışırken rahat ettirmek bu nedenle de onların çalıştığı ortamın ferah ve havadar olmasına dikkat etmelisiniz.  Ne kadar şık bir ofis tasarımına sahipseniz müşterilerinizin gözünde saygınlığınızda o kadar artacaktır.Yani ofis sadece ihtiyacınız olan eşyaların bulunduğu bir olmamalıdır.

Yönetici Ofisi Nasıl Olmalı?

Yönetici ofislerinde dikkat edilmesi gereken nokta mekanın odağında yönetici koltuğunun arkasındaki duvar olması gerekir. Burada oluşturulacak olan bir derinlik size üstünlük sağlayacağı gibi saygınlığınızı da artıracaktır. 3 boyutlu duvar kağıtları kullanılarak bu çok kolay bir şekilde elde edilebilir. Ofisinize kişilik katmak için ise dekorasyonun geri kalan tamamı bu odak noktadan hareketle dizayn edilmelidir.

Küçük Ofisler Nasıl Dekore Edilmeli

​Doku Çeşitliliği Önemli

Küçük Ofisler Nasıl Dekore Edilmeli

Ofisin genelinde hakim olacak dokuya dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin çalışma masaları hiçbir zaman pencere yönüne gelmemelidir. Zeminde ahşap döşeme şık bir ortamı oluşturacağı gibi farklı fayans modelleriyle de desteklenebilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir