blog

Klasik Salon Tasarımı Nasıl Olmalı?

Evimizin en gözde bölümü olan salonlar, aile bireyleri ile bir araya gelme imkânı veren ve misafirlerin en güzel şekilde ağırlanıldığı yaşam alanıdır. Diğer odalara oranla tasarımında daha fazla özen ve titizlik gerektiren salon tasarım yapılırken dekorasyonda kullanılacak olan bütün unsurlar özenle seçilmelidir.

Diğer odalara nazaran daha geniş bir alana sahip olduğundan dolayı kullanılacak olan dekorasyon unsurları daha fazladır. Bu unsurların her biri bir bütünü yansıtacak özelliklere sahip olduğu takdirde mükemmel bir yaşam alanı oluşturulmuş olacaktır. Salon dekorasyonu yapılırken hem kişinin zevk ve tercihlerini en güzel şekilde yansıtabilmek hem de görsel açıdan şık ve estetik değer taşıyan bir mekân oluşturabilmek çok önemlidir.

Klasik Salon Tasarımı Nasıl Olmalı?

Klasik Salon Tasarımı Nasıl Olmalı?

Arkadaşların ve dostların ağırlandığı salonlara ferah bir atmosfer kazandırmak keyifle geçirilecek zamanları arttırmak anlamına gelmektedir. Ortamdaki atmosferin kişilerin ruh halleri üzerindeki etkisi göz önünde bulundurulduğunda dekorasyonun önemi daha fazla anlaşılmaktadır. Bu nedenle hem kişinin kendi yaşamından tat alması hem de misafirlerine şık ve estetik bir ortam sunabilmesi açısından mimari değeri olan salon dekorasyonu yapmak büyük önem taşımaktadır.

Modern ve klasik tarza göre dizayn edilen salonlarda modern çağda yaşanan değişim ve yenilikler nedeniyle çok farklı tasarımlar yapılabilmektedir.

Klasik Salon Tasarımı Nasıl Olmalı?

Klasik Salon Tasarımı Nasıl Olmalı?

Klasik tarza göre salonunu dekore etmek isteyen bir kişi tarzını en güzel şekilde yansıtabilme olanağına sahiptir. Klasik salon tasarımında bu tarzı en güzel şekilde yansıtabilecek olan klasik koltuk modellerine yer verilmektedir.

Genellikle klasik salon tasarımlarında kullanılan koltuklar ile uyumlu şık ve gösterişli avizelere yer verilmektedir. Bunun yanında varaklı masa ve sandalye takımları klasik salon tasarımlarında tercih edilmekte olan unsur olmuştur. Klasik salon tasarımlarında en belirleyici olan unsur şüphesiz ki koltuklardır.

Koltuk seçimi doğru şekilde yapıldığı takdirde tasarımda en zoru başarmış olacaksınız. Zevk ve tercihlerinize uygun olan koltuk seçimi yapıldıktan sonra dekorasyonda kullanılan diğer unsurların birbiri ile uyumlu olması çok önemlidir. Özellikle dekorasyonda tercih edilecek olan renk ortama direk etki eden bir unsurdur. Bu nedenle ortama ferah ve aydınlık atmosfer kazandıracak olan ve birbiri ile uyumlu olan renkler tercih edilmelidir. Klasik salon tasarımında kullanılacak olan varaklı sandalye ve masa takımı ile mükemmel bir uyum gösterecek olan varaklı ayna tercih edildiği takdirde uyum yakalanmış olunacaktır.

Klasik Salon Tasarımı Nasıl Olmalı?

Klasik Salon Tasarımı Nasıl Olmalı?

Klasik Salon Tasarımında Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Salon dekorasyonunda doğru rengi seçebilmek için üstün yeteneklere sahip olmak gerekmez. Salon dekorasyonunda doğru rengi seçebilmek için dekorasyon fikirlerini yakından takip etmek yeterli olacaktır.

Zevk ve tercihlerinizi en güzel şekilde yansıtabilecek olan tasarım modellerini inceleyerek yaşam alanlarınızda kullanabilirsiniz. Bunun dışında sıra dışı tasarımlar oluşturarak alışılagelmişin dışına çıkılarak farklı atmosfer yakalanmış olunacaktır. Salon dekorasyonunda kullanılacak olan renkler seçilirken tasarımcıların uyguladıkları özel formüller bulunmaktadır. Bu şekilde farklı renkleri kullanılarak bütünlük sağlanmış olacaktır. burada önemli olan birbiri ile uyumlu olan renkleri tercih etmektir.

Klasik Salon Tasarımı Nasıl Olmalı?

Klasik Salon Tasarımı Nasıl Olmalı?

Özellikle dekorasyonda belirleyici unsur olan duvar rengi yaşam alanını ferah ve aydınlık gösterebilecek olan renklerden seçilmeli. Klasik salon tasarımında daha çok sadeliği ön plana çıkaracak unsurlara yer verildiğinden duvarda hareketli objelerin yer aldığı duvar kâğıtları kullanılmamalıdır.

Bunun yerine daha sade ve şık görünüme sahip olan duvar rengi seçilmelidir. Klasik salon tasarımında kullanılacak olan duvar ve tavan rengi mobilya rengini ortaya çıkaracak şekilde tercih edildiği takdirde uyum yakalanmış olacaktır.

Qara qalem olarak yapmış olduğumuz klasik salon tasarımlarını inceleyerek yaşam alanlarınızda şık ve estetik görünüm sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir