Genel

Kafe Bar Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Kafe Bar Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Kafe ve bar dekorasyonunda farklı fikirlere sahip olmak, modern ve ekonomik tasarımlar ve çözümler, büyük bir tecrübe gerektirir. Bu çalışmaların her birinin en detayına kadar dikkat etmek ve doğru yaklaşmanız gerekir. Bu yüzden karar verirken oldukça titiz olmalı ve kitlenize hitap edecek şekilde dekorasyon yapmalısınız. Bu işin kolay olmadığını bilmenizi isterim. Bunun için;

Akılda kalabilecek seviyede olmanız gerekir,

Modern olup, tavsiye edilen bir işletme olmanız gerekir,

Saati unutturup, konforlu bir hizmet sunmalısınız,

Temiz ve enfes sunumlar yapmalısınız,

Tebessüm ettirmeli, şık ve hızlı bir servis sunmalısınız,

Para harcatmalı ve para kazanmalısınız,

Farklı olup, sektördeki ilgiyi hak etmelisiniz,

Kaliteli olmalısınız.

ilginizi çekebilir . Ofis Tasarımı İç Mimarlık Firmaları

Kafe ve Bar Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Vizyonu ve kaliteli hizmet anlayışı giriş bölümünde misafirlerde uyandırılmış olan ferahlık ve konfor hissi misafirlerin mekân içerisinde yakınlık ve güven duygularının yansıtılması sağlanmalıdır. Mekân sahiplerine olumlu ve verimli bir geri dönüş olarak yansıması oldukça önemlidir. Müşteriler ne kadar çok rahat ederse etsin, mekânda daha çok vakit geçirir. Bundan ötürü müşterilerin mekândaki kalıcılığı sürekli hale gelir. Mekân girişi her zaman için ilk izlenimde büyük önem arz eder. Bu sebepten ötürü disco, bar, gibi eğlence mekânları, rahatlamak için gelinen mekânlarda girişlerin oldukça şık dekore edilmesi gerekir. Bunun için kullanılacak en temel dekorasyon tasarımlarının başında farklı renk ve desenlerle oluşturulan duvar koleksiyonları ve tavanlarda kullanılan farklı ve ışık oynamalarına yer verilmelidir.

Kafe ve Bar Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Müşteriler için masa ve localara ulaşmak kolay olmalıdır. Rahat bir biçimde oturabilmek, bulunduğu yerden her yeri rahatça görmek, özellikle pist ya da sahneyi kolayca izleyebilmek, tuvalet ve lavaboya kolayca gidebilmek, siparişin hızlı bir şekilde sunulmasını istemektedirler. Bu sebepten ötürü bar dekorasyonları müşterilerin isteklerini kolay karşılayabilecek biçimde yapılması gerekir. Bu çalışmalar müşterilerin kalıcı memnuniyet içerisinde olmasını sağlar. Ayrıca bar çalışanlarını mutlu etmek, kolay ve hizmet etmelerini sağlayacaktır. Bar dekorasyonları, dekorasyon, kafe ve bar sektörlerinde müşteri memnuniyeti ve kaliteli bir mekân olabilmek için tasarım ve uygulama da dikkat ve özen gerektiren temel çalışmaların en başında gelir.

ilginizi çekebilir : Ünlü İç Mimar Tasarımları

Kafe Bar Mobilyaları Nelerdir?

Bar dekorasyon,

Bar sandalyeleri,

Bistro masa ve sandalyeler,

Kafe kanepe koltukları,

Kafe köşe koltukları,

Kafe sandalye ve masa takıları,

Kafe ve restoran dekorasyonları

 

Sade ve dikkat çekici bir görüntüye sahip olmak, hizmet sektöründe her zaman dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Renk karmaşası yaratmak yerine sade ve ışıltılı, asil renkleri tercih ediniz. Bu tarz çalışmalar müşterilerin beklentilerini daha kolay biçimde karşılamanıza yardımcı olacaktır.

Verilen hizmetlerin konseptlerle uyumlu olması gerekir. Self servis hizmetleri bulunan bir kafe ile masaya servis yapan bir kafenin dekorasyon biçimi benzer olmamalıdır. Bu tarz durumların yaşanması çalışanların verimliliğini düşürür. Buna binaen müşteri memnuniyetinde problemler çıkmaya başlar.

Tasarımların her biri zamansız ve her zaman modaya uygun olmalıdır. Seçilen koltuklar, tablolar, ışıklar, sandalyeler ve kullanılan diğer enstrümanların her biri zamansız olmalıdır. Yapılan dekorasyon çalışmalarının zamansız olması müşteri beklentilerini karşılar ve işletme sahipleri sürekli olarak dekorasyon çalışmalarına yatırım yapmak zorunda kalmazlar.

Trendlere uygun olan ve benzerlik gösteren dekorasyon fikirlerinden uzak durunuz. Dekorasyon içerisine sadece somut materyaller dâhil değildir. Bunun dışında müzik ve mekândaki ses akustiği de dekorasyonun önemli bir parçasıdır. Mekânlardaki müzik sesinin yüksek olmasından kaçınmalısınız. Aksi takdirde müşterilerinizden şikâyet yiyebilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda kafe ve bar dekorasyonu nasıl yapılmalıdır? Sorusuna yanıt vermeye çalıştık daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve blog sayfamızı takip edebilirsiniz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

ilginizi çekebilir : iç mimar istanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir