blog

İç Mekan Dekorasyonunda Yapılan Hatalar!

İç mekan yaratmak kolay bir iş değildir. Tasarımını gerçekleştirdiğiniz mekanın hem şık hem de kaliteli olması gerekiyor. Bunu yaparken mekan içerisinde insanların da karakterinin yansıtılması önemli. Bunun için ev dekorasyonu yaparken bireysel ve özel olmasına dikkat etmek gerekiyor. Tabi tüm bunları tasarlarken hataları önlemek bazen mümkün olmayabilir. Çünkü bazı insanlar kendi tasarımlarını ortaya koyarken profesyonel düşünmeyebilirler.

Aşağıda iç mekan dekorasyonunda yapılan hatalarla ilgili birkaç başlığı bir araya getirelim istedik. Ne yaptığınızı bilirseniz daha başarılı olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yapay Bitkiler

Yapay Bitkiler

Artık şu yapay bitki takıntısından kurtulmanız gerekiyor. Şunu net bir şekilde söyleyelim ki yapay bitkiler hiçbir yere uyum sağlamıyorlar. Bunun için onlara uygun yer aramaktan vazgeçin. Bunun yerine iç mekan tasarımında yapay ağaçları kullanabilirsiniz. Yapay bitkiler için söylenecek şey sadece ara sıra tozunu almanız gereken şeylerdir.

Leke Tutan Malzeme

Leke Tutan Malzeme

İç mekan tasarımında görüntü en önemlisidir. Bunun için leke tutmayan malzemeler kullanılması şart. Örneğin siyah ve beyazdan oluşan bir oda tasarladınız ve beyaz kadifeden oluşan bir kanepe koydunuz. Ne kadar mükemmel bir görüntü oluşturmuş olsanız da kanepe üzerindeki lekeler çirkin bir görüntü oluşturacaktır. Bunun için iç mekan dekorasyonunda mobilya seçimi önemlidir. Mobilyada tekstil seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken konu mutlaka amaca yönelik olmasıdır.

Tek Renk Oda

Tek Renk Oda

iç mekan dekorasyonunda tek renk uygulamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Odayı bej renginde tasarlarsanız güzel bir görüntü ortaya çıkacak ancak bu renk zaman içerisinde size sıkıcı görünecektir. Aynı şeyi tüm renkler için söyleyebiliriz. Bunun için tek renk kullanmak yerine iki ya da üç renkten oluşan kombinasyonları tercih etmeniz gerekiyor.

Pencereler

Pencereler

Biz toplum olarak pencerelerde izolasyona dikkat ederiz lakin dikkat edilmesi gereken husus pencerelerin güneşi tam olarak içeriye alabilmesidir. Farklı bir konuda pencerelerin çıplak olarak kullanılmasıdır. Perde komşularınızla aranızda çizgi koyabileceği gibi mobilyalarınızla da uyum içerisinde olmasını sağlayacaktır. Bir mekan içerisinde perdeler ilk olarak dikkati çekendir. Ancak perde seçerken de asla manzaranızı engellememesi gerekiyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir