blog

Home Office Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Home Office kelimesine yabancı olsak da son zamanlarda çok duyduğumuz kavramlar arasında yer alıyor. Çünkü işini sorduğumuz her 50 kişiden biri mutlaka home Office çalışıyorum yanıtını veriyor. Peki, neden home Office?

Yaptığınız işe bağlı olarak yolda geçireceğiniz zaman ya da konsantrasyon problemleri hatta ekonomik şartlardan bir çok kişi kendi işini ofis kiralayarak yapmak yerine evinden sürdürmeyi tercih ediyorlar. Bu yalnızca bireysel çalışanlar için değil kurumsal olarak çalışanlar içinde aynı konu ve home Office kavramının da daha gelişmesini destekliyor. Evet, buraya kadar her şeyin normal ve yerinde ancak evinizde çalışmak güzel olsa da en önemlisi evde çalışırken hem motivasyonunuzu yükseltecek hem de ev dekorasyonunuzu etkilemeyecek bir ortamı nasıl oluşturmalı? Eğer ki çalışırken motive olamazsanız o zaman işlerin hepsi de birbirine girecek demektir. Bunun içinde dikkatli hareket etmek gerekiyor.

Motivasyon Nasıl Sağlarsınız?

Home Office Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

 

Evinizden çalışacaksanız o zaman bir odanızı bunun için feda etmeniz gerekli. unutmayın ki yaptığınız işi ciddiye almak istiyorsanız verimin yüksek olması gerekiyor. Eğer siz televizyonun karşısına geçerek çalışmaya çalışırsanız o zaman istediğiniz motivasyonu da sağlamanız imkansız olacaktır. Evinizde de çalışırken aynen ofisinizde çalıştığınızı düşünerek hareket etmelisiniz.

Doğal Aydınlatma – Temiz Hava

Günün tüm bölümünün burada geçeceğini düşünürsek içerinin doğal bir aydınlatma kaynağının olması ve temiz havadar olması gerekiyor. Basık ve karanlık bir ortamda çalışmak size uyku getirecektir. Onun içinde önceliğiniz mutlaka bu olmalı. Günün başlama ve bitiş zamanlarını pencerenizden baktığınızda rahatlıkla görebilmelisiniz.

Yeterli Alan

Kullandığınız alanın mutlaka geniş olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bazı çalışanlar sadece bir laptop ile hareket edebilirken bazıları daha geniş alan tercih ederler. Bunun için ihtiyacınız olan alanın geniş olmasını tercih etmelisiniz.

Mobilyalarınızı Doğru Seçin

Mobilyalarınızı seçerken mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle gün boyunca oturacağınız ofis sandalyesi sizin için çok önemlidir. Seçtiğiniz koltuk sizin omurga sağlığınızı da koruması gerekiyor. Bu tarz koltuklar denildiği zaman aklınıza ilk gelen patron koltuğu gibi havalı bir koltuk ama bu sizin için doğru demek değildir. Koltuk çalışma alanınıza uyum sağlamalı.

Çalışma Masası Seçimi

Home Office Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Masanızı seçerken yaptığınız işe göre hareket etmelisiniz. Eğer masa üzerinde tek bir laptop olması gerekiyorsa çok büyük bir masaya ihtiyaç yoktur. Ancak evraklarınız vs. olacaksa o zaman odanın büyüklüğüne uygun bir masa seçimi yapılmalı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir