Genel

Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Çocuklarınız büyüme yolunda ilerlediğinde odalarında bazı değişiklikler yapmak isterler. Eskiden her tarafın oyuncaklar dolu olduğu, rengârenk odaları artık onlara yabancı görünecektir. Yattıkları yatak bile dar gelirken yeni bir tasarıma geçmenin vaktinin geldiğini anlarsınız. Çocukluktan yetişkinliğe geçme yolu biraz sancılıdır, ara evrede ergenlik vardır ve ergenlik insanların kendi başlarına en çok vakit geçirdikleri yıllardır. Genç odası dekorasyonu yaparken öne çıkan bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlardan ilki çocuğunuzun birkaç yıl boyunca en çok bu odada vakit geçireceğinin farkında olmaktır. Dolayısıyla onun isteklerini göz önünü almak, en baştan büyük bir sorunu ortadan kaldırmak anlamına gelmektedir.

İlginizi Çekebilir : Ev dekorasyon 

Bir genç odasında ders çalışabilecek bir ortam olması gerekir. Bununla birlikte çocuğunuzun bilgisayarı veya eğer varsa konsol oyunları da burada bulunacaktır. Bilgisayar için odanın atmosferine uygun bir masa ve ergonomik bir bilgisayar koltuğu seçimi gerekir. Gencimiz öğrenci olduğu için genç odasının vazgeçilmezlerinden biri de kitaplıklardır. Duvarlara asılacak tablolar, posterler, çeşitli aksesuarlar kaçınılmaz olarak odada kendine yer bulacaktır. Genç evdeki zamanının büyük bir bölümünü odasında geçireceği için burada konforlu bir ortamın bulunması önemlidir. Genç odasında birden fazla çocuk kalıyorsa şık bir ranza işinizi görebilir. Bununla birlikte gençlerin birçok ıvır zıvır eşyası olduğu için depolama kısmının iyi düşünülmesinde fayda vardır. Zira sonucunda sürekli dağınık bir ortamla karşılaşabilirsiniz.

Genç odasında renk seçimi evin diğer bölümleriyle paralellik gösterebilir. Veya tamamen farklı bir renge de yönelebilirsiniz. Zira gençler canlı ve sıcak renkleri tercih ettikleri için onların seçimi evin diğer kısımlarından farklılık gösterebilir. Tabii burada öne çıkan kısım gencin yalnız başına vakit geçirebileceği, müzik dinleyebileceği, okul işlerini halledebileceği konforlu bir ortamın oluşturulmasıdır. Genç odası dekorasyonunda ebeveynlerin fikri önemlidir ancak son söz tabii ki o odayı en çok kullanacak olan gence düşmektedir. Burada da işin içine kişisel tercihler girmektedir. Bazıları renkli bir tasarım isterken kimisi için sade döşenmiş bir oda yeterli gelmektedir. Kimi gençler için ise nasıl bir yerde uyudukları önemli bile değildir. İşte o zaman dekorasyon konusunda daha rahatsınız demektir.

İlginizi Çekebilir : https://www.ucicmimarlik.com/ev-dekorasyonu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir