blog

Evlerinizde Uygulayabileceğiniz Tavan Dekorasyonu

Evimizin dekorasyonunu planlarken tavan konusu pek önemsenmeyen bir konu olsa da evlerimizde ferah bir atmosfer etkisi oluşturması açısından tavan dekorasyonu büyük bir etkiye sahiptir. Bir eve girildiğinde tavan yukarıda yer aldığı için fazla dikkat çekmediği düşünülse de gerçekte durum böyle değildir. İç mimaride en az duvarlar kadar dekorasyona etki eden bir unsur olan tavanlar doğru şekilde dekore edildiğinde yaşam alanlarınızda eşsiz bir uyum sağlayacak olan etkiye sahiptir.

Evlerinizde Uygulayabileceğiniz Tavan Dekorasyonu

Evlerinizde Uygulayabileceğiniz Tavan Dekorasyonu

Tavanımızın dekorasyonunda kullanacağımız renk doku ve desenler kullanıldıkları alanın görsel açıdan değer kazanmasına yardımcı olacaktır. Evlerimizin dekorasyonunu tasarlarken tavanlarda kullanılan unsurlar diğer dekorasyon unsurları ile bütünlük sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır. Böylelikle yaşam alanınızda muhteşem bir etki uyandıracaksınız.

İlginizi Çekebilir: Ev Dekorasyonu

Tavan dekorasyonu yapılırken çok farklı yol ve tasarımlar kullanılmaktadır. çok fazla tasarım imkanı oluşturabileceğiniz tavanlarınızda evinizin her odasına uygun tavan dekorasyonu yapabilmeniz mümkündür. Bu alanda çok farklı malzeme ve model kullanılarak tavan dekorasyonu yapılmaktadır. Tavanlarda yapılan kartonpiyer uygulamaları, köpük tavan uygulamaları, asma tavan uygulamaları, ahşap tavan uygulamaları, kütük tavan uygulamaları, lambri uygulamaları, cam tavan plakaları, metal tavan uygulamaları ve pürüzsüz tavan boyaları bu tasarımlardan bazıları olarak söylenebilmektedir.

Evlerinizde Uygulayabileceğiniz Tavan Dekorasyonu

Evlerinizde Uygulayabileceğiniz Tavan Dekorasyonu

 Tavan dekorasyonunda kartonpiyer uygulamaları

Evlerimize şık bir görünüm kazandırmak amacıyla en sık kullanılan bir tür olan kartonpiyer uygulamaları kolay yapımı ve bütçeleri sarsmayacak fiyat uygunluğu gibi imkânlar sağladığı için sıklıkla yaşam alanlarımızın dekorasyonunda kullandığımız bir uygulama olmuştur. Bu tasarımlar alçıdan yapılan tavan dekorasyon unsurudur. Çok farklı tür ve desende olan tasarımların tavana monte edilmesi suretiyle işlem yapılmaktadır.

Evlerinizde Uygulayabileceğiniz Tavan Dekorasyonu

Evlerinizde Uygulayabileceğiniz Tavan Dekorasyonu

Kolaylıkla uygulanabilen kartonpiyer uygulamaları evinizin her alanında rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir türdür. Aynı zamanda uygulanan mekana ferah bir atmosfer katmasıyla da tercihler arasında ilk sıralarda yer almasına neden olmuştur. Evinizin dekorasyonunda kullandığınız diğer unsurla ile bütünlük sağlaması açısından seçilecek olan model büyük önem taşımaktadır. Çok geniş model çeşitliliğiyle tasarlanan kartonpiyer uygulamaları her zevke ve bütçeye cevap vermektedir. Tavan dekorasyonunda kartonpiyer uygulamalarını destekleyecek bir unsur olan ışık bandı kullanarak yaşam alanlarınızda estetik bir atmosfer sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir