blog

Evinizi Canlandıracak Yaz Dekorasyonları

Yazın bu sene biraz gecikmeli geldiğini düşündüğünüzün farkındayız. Güneş parlaklığını halen üzerimize doğrultmamışken evimizde de yenilenmenin zamanı geldi. Doğanın canlanan renkleriyle birlikte evinizi de canlandırmaya ne dersiniz. İşte içinizi ferahlatacak yaz dekorasyonları bu makalemizde.

Canlı Renkler

Evinizi Canlandıracak Yaz Dekorasyonları

Kışın genelde koyu kıyafetler, kirlemesin diye koyu renkler tercih edilir. Bu da ister istemez insanın üzerine bir kasvet havası oluşturacaktır. Yazın havaların ısınmasıyla birlikte doğa yeşillenirken aynı zamanda evinizde de sıcak renklere geçilmeye başlayacaktı. Evinizde denizin ferahlığını hissedeceğiniz mavi beyaz renkler yeniden gün yüzüne çıkıor. Yeşilin tonlarından istifa edebilirsiniz.

Kalın Perdelerden Uzaklaşıyoruz

Evinizi Canlandıracak Yaz Dekorasyonları

Kışın bir evin görüntüsünü bozan en önemli şeylerden bir tanesi perdelerdir. Perde ne kadar kalın kumaşlı olursa odanın atmosferini de etkileyecektir. İnce perdeler evin içerisini serinletirken aynı zamana gün ışığının içeride daha fazla durmasını sağlayacaktır. Hafif kumaşlarla yaz desenli perdeleri tercih edebilirsiniz.

Büyük Halılardan Kurtulun

Evinizi Canlandıracak Yaz Dekorasyonları

Halı kışın ayaklarımızı sıcak tutmak için işe yarıyor olsa da yazın evde tercih edilmeyecek bir eşya olabilir. Özellikle sıcak iklimlerin olduğu bölgelerde halıları evden komple çıkarmakta fayda vardır. Halılarınızı kanepelerinizle destekleyebilirsiniz. Her ikisinde de canlı renkler evinizde bahar açtıracaktır.

Bambu Mobilyalar

Yazın insan ister istemez üzerinde bir hafiflik ister. Bunu mobilyalarla tamamladığınızda ise doğru bir tercih yapmış olursunuz. Bütçeniz doğrultusunda evinizdeki mobilyaları da yeniden düzenleyebilirsiniz. Bambu mobilyalar bunun için iyi bir tercih olabilir. Özellikle balkon ve bahçe dekorasyonunda bambu mobilyalar oldukça kullanışlı.

Dökümlü Kumaşlar

Evinizi Canlandıracak Yaz Dekorasyonları

yazın genelde insanların evde en çok şikayet ettiği durum olarak uyuyamamayı gösterir. Bunun için yattığınız odanın içerisinde serin bir hava oluşturmak istiyorsanız açık renkli ve dökümlü kumaşları tercih etmeniz gerekiyor. Kadifelerden ve kalın kumaşlardan olabildiğince uzaklaşmalısınız. Klima yattığınız yerde sizi ferahlatıyor gibi görünse de aslında sağlığınız için çok zararlıdır. Bunun için klima yerine kendi doğal önlemlerinizi almalısınız.

Canlı Bitkiler

Yazın belki de evimizin içinde görmek istediğimiz en güzel şey canlı çiçeklerdir. Balkonunuzu canlı çiçeklerle renklendirebilirsiniz.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir