blog

Evi Aydınlık Gösterecek Duvar Renkleri

Yaşadığımız ev insanın duygularını harekete geçiren bir atmosfere sahip olması gerekir. Karanlık bir mekanda oturuyorsanız içinizi bir kasvet ve rehavet kaplaması da içten bile değildir. Özellikle de günün büyük bir bölümünü evde geçirmek zorunda olanlar için mutlaka aydınlık bir ortamın olması gerekir. Aydınlık bir ev geniş, ferah ve konfor hissettirecektir. Hele ki apartman içinde oturan kişilerin kapalı ve basık ortamda daralacakları da neredeyse kesindir.

Evi Aydınlık Gösterecek Duvar Renkleri

Evinizi aydınlık göstermenin pek çok yöntemi vardır. Ancak bu yöntemleri aydınlatma ile çözmek yerine mobilyalarınızı, duvarlarınızı renklendirerek yapmış olmanız daha yerinde olacaktır. Bu makalemizde bizde ev dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gerekenler hakkında size bilgiler verelim istedik.

Aydınlık Gösteren Duvar Boyası Renkleri Nelerdir?

Evi Aydınlık Gösterecek Duvar Renkleri

Mekanın aydınlık görünmesini istiyorsanız o zaman açık ve parlak olan renkleri tercih etmeniz gerekiyor. Mesela pek çok kişi evini aydınlık göstermek için beyaz renk kullanırlar. Fakat bu aydınlık hissini yakalayabilmeniz için sadece beyazı tercih etmek zorunda da değilsiniz. Mesela yeşil bir canlı renktir ve yeşilin açık tonlarını kullandığınız zaman mekanı daha aydınlık gösterebilirsiniz. Bunun yanı sıra sarıda aydınlık göstermek için etkili olabilecektir.

Evi Aydınlık Gösterecek Duvar Renkleri

Beyaz, yeşil ve sarının yanı sıra grinin tonları da odanın aydınlık olarak görünmesini sağlayacaktır. Üstelik bu renklere uyduracağınız açık renkteki mobilyalarda aydınlığın desteklenmesini sağlayacaktır.

Duvar Boyası Renkleri Nelerdir?

Evi Aydınlık Gösterecek Duvar Renkleri

Evinize gelen bir misafirin de aydınlık bir ortamda ağırlanmış olmaması onunda bulunduğu mekanı benimsemesini ve sevmesini sağlayacaktır. Dolayısıyla aydınlık bir ortamda yapılan sohbetin her zaman kalitesi yüksek olacaktır. Oturma odasında ve salonda bal rengi ya da çuha çiçeği sarısı tercih edilebilir. Bu sayede ortamın daha da aydınlık olması sağlanacaktır.

Aydınlık Mutfaklar

Evi Aydınlık Gösterecek Duvar Renkleri

Günün çoğunu evde geçiren bir ev hanımı evin genel aydınlatmasının yanı sıra mutfağının da aydınlık olmasını tercih edecektir. Bunun için evin genel dokusuna uygun olacak bir mutfak rengi tercih edilebilir. Deniz mavisi mutfaklarda en çok tercih edilen renkler arasında tercih ediliyor. Beyaz duvarlara eşlik edecek olan deniz mavisi rengiyle mutfağınızı çok daha aydınlık ve tarz yapabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir