blog

Evde Dekor Düzenini Sağlamanın Yolları

Mutfaklarda düzenin sağlanması için yapılması gerekenler

Özellikle mutfakta küçük ve boyut olarak bir birinden çok farklı özellikte ürün, alet ve benzeri materyal bulunmaktadır. Hal böyle olunca düzenin sağlanması şarttır. Kullanım kolaylığı açısından ürünleri kategorilere ayırmak yapmamız gereken en önemli iştir. Baharatlar, kabartma tozları, vanilya gibi sık kullanılan ürünler için bölmeli çekmece düzenleyiciler kullanılabileceği gibi bu birbirinden farklı ürünlerin kokularının birbirine nüfuz etmemesi için ayrı sepetlerde de saklanabilir. Üst üste kullanılan plastik çekmece görevi gören materyaller düzen açısından çok işimize yarayacaktır. Böylelikle aradığımız ürüne kolay ulaşarak zaman kaybının da önüne geçilmiş olacaktır.

Evde Dekor Düzenini Sağlamanın Yolları

Evde Dekor Düzenini Sağlamanın Yolları

Cup kek kalıpları, kurabiye kalıpları ve benzeri pasta kek yapımında kullanılan materyaller gelişi güzel yerleştirildiklerinde dağılır ve hoş olmayan bir görüntüye neden olmaktadır. Bu dağınıklığın önüne geçebilmek için kek kalıplarını bir kavanozun içerisine yerleştirmek yerinde bir davranış olacaktır.

Evde Dekor Düzenini Sağlamanın Yolları

Evde Dekor Düzenini Sağlamanın Yolları

Mutfakta yapılabilecek olan bir diğer düzenleme de gün boyu bayanların sık sık kullandıkları deterjanların birlikte bulunduğu ve kolay erişilebilecek olan dolabın içine yerleştirilme özelliği olan plastik düzenleyicilerdir. Bu sayede mutfakta sık kullandığımız deterjanlar elimizin altında yer alacak ve ortada kalabalık bir görüntü engellenmiş olacaktır.

İlginizi Çekebilir : Ev Dekorasyonu Fikirleri

Kendimize özel bir takı kutusu oluşturarak yatak odalarımıza düzen getirebiliriz

Bayanların vazgeçemedikleri takıları günlük hayatta sık sık kullandıkları aksesuarlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Küpe, yüzük kolye bilezik gibi küçük aksesuarlar düzenli olarak yerleştirilmediği takdirde kaybolabilmekte ya da zarar görebilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için bu aksesuarları plastik, karton ya da ahşaptan yapabileceğiniz bölmeli kutulara düzenli bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Yine kolyelerinizi yıpranmaktan korumak için metal bir boruya plastik halka yardımıyla asabilirsiniz. Böylece kıyafetlerinize uyum sağlayacak olan kolyeyi daha net görebilecek ve birbirlerine karışmalarını engellemiş olacaksınız.

Yine yatak odalarımızda dolap çekmecelerimizde yer alan çoraplarımızın da düzenini sağlamak amacıyla çekmece düzenleyiciler kullanılabilir.

Evde Dekor Düzenini Sağlamanın Yolları

Evde Dekor Düzenini Sağlamanın Yolları

Banyolarda yapılabilecek düzenlemeler

Herkesin kendi imkânlarıyla çok para harcamadan düzeni sağlamak için yapabileceği ve dekorasyon açısından da estetik değere sahip olan birçok ürün mevcuttur. Yapabileceğimiz hasır sepetlere misafir havlularımızı koyabileceğimiz şık tasarımlar ortaya koyabiliriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir