Genel

Ev Girişinizi Yenileyerek Renklendirebileceğiniz 20 Peyzaj Fikri

Ev Girişinizi Yenileyerek Renklendirebileceğiniz 20 Peyzaj Fikri

 1. Ahşap Yürüyüş Yolu

Ev girişi tasarımı yaparken düz yollar kullanmak yerine renkli ahşaplar kullanabilirsiniz. Giriş yoluna aynı hizada dizebileceğiniz rengarenk ahşaplar, ortama sıcak bir renk katacaktır. Ahşap yolların etrafında canlı bitkiler ve ahşam gölgelikler kullanabilirsiniz.

 1. Bitkilerle Ev Girişi Tasarımı

Ev girişi tasarımında en çok gördüğümüz parçalar, bitkiler oluyor. Girdikleri her alana farklı bir renk katan bitkiler içerisinden doğru seçimleri yapmalısınız. Yapay yeşil çimler, evi sarmalayan uzun bitkiler, giriş tasarımı için en iyi seçimlerdir.

 1. Canlı Çiçeklerle Doğal Tasarımlar

Evinizin bahçesinde canlı çiçekler kullanarak renk katabilirsiniz. Kırmızı, pembe, beyaz güllerle kaplı bir bahçe girişi, herkesi hayran bırakacaktır.

 1. Aydınlatma Ürünleri ile Modern Görünümler

Ev girişi tasarımı yaparken kullanılan aydınlatma armatürleri, ortamın havasını direkt değiştirecektir. Giriş yolunun etrafında renkli led ışıklar, mum görünümlü lambalar kullanabilirsiniz.

ilginizi çekebilir : Terasınızı Güzelleştirmek İçin Pratik Dekorasyon Fikirleri

 1. Çakıl Taşlarından Yararlanabilirsiniz

Çakıl taşları doğru yerlerde kullanıldığında oldukça otantik görünümler kazandırır. Yürüyüş yolunun etrafında veya boşluklarında renkli çakıl taşları kullanmanız, ortama canlı bir hava katacaktır.

 1. Minimalist Peyzaj

Minimalist tasarımlar son derece revaçtayken bu tasarımlara yönelebilirsiniz. Ev girişi tasarımı tek renkten oluşabilir ve az eşyayla oldukça güzel görünebilir. Bembeyaz bir yürüyüş yolu, etrafını saran doğal yeşil bitkilerle istediğiniz görünümü elde etmeniz mümkün.

 1. Tropik Bitkilerle Giriş Alanı

Tropik bitkilerin tek başına dikkat çekmek için yeterli olduğunu biliyoruz. Tropik bitkileri kullanarak tasarlayacağınız giriş yolunda toprak kullanabilirsiniz. Hem doğal hem dikkat çeken bir tasarım olacaktır.

 1. Geometrik Zeminler

Zemin tasarımı, peyzaj tasarımlarında en önemli etkendir. Ev girişi tasarımı için düz, kare zeminler kullanmak yerine karmaşık yüzeyleri olan zeminleri kullanabilirsiniz. Döşemelerde tek renk yerine farklı renkleri tercih edebilirsiniz.

 1. Tuğlalarla Otantik Görünümler

Ev girişinin etrafını tuğlalarla kaplı bir duvarla kapatabilir, yürüyüş yolunda da tuğlalar kullanabilirsiniz. Tuğlalar arasına yerleştireceğiniz minik bitkilerle otantik görünümler elde etmeniz mümkün.

 1. Romantik Atmosfer

Natürel ve minimalist tasarımlar size göre değilse, romantik tasarımlar yapabilirsiniz. Siyah döşemelerle kaplı, etrafında kırmızı güller kullanılan bir giriş alanı son derece romantik görünecektir.

ilginizi çekebilir : Modern Villa Dekorasyonları

 1. Yeşillerle Kaplı Bir Alan

Ev girişi tasarımı bitkiler kullanıldığında çok daha güzel görünüyor. Bakımı zor olmayan yapay yeşil çimlerle kaplı bir alanı dizayn etmeniz daha kolaydır. Yeşillerle kaplı alanda taş yürüme yolu ile dikkati yola çekebilirsiniz.

 1. Ağaçlarla Peyzaj Tasarımı

Peyzaj tasarımlarında nadiren görsek de ağaçlarla yapılan tasarımlar göz alıcı görünümlere sahip oluyor. Büyük çam ağaçları, meyve ağaçları kullanılan tertemiz bahçelerde keyifle zaman geçirebilirsiniz.

 1. Yapay Gölgeliklerle Peyzaj

Peyzaj tasarımlarında gölgelikler, odak noktası olduğu gibi dekorasyon parçaları kullanmak için de iyi seçimlerdir. Gölgelik üzerinde sarkan bitkiler, etrafını kaplayan çiçeklerle yapılan tasarımlar oldukça güzel görünüyor.

 1. Ateş Çukuru Tasarımları

Ateş çukuru, son zamanların en trend peyzaj ürünleri arasında yer alıyor. Ev girişi tasarımı için alabileceğiniz ateş çukurlarını, yürüyüş yolunun başında kullanabilirsiniz. Etrafında minderler ve koltuklar kullanılan tasarımlar da oldukça modern.

 1. Sarmaşıklarla Kaplı Bahçe Duvarı

Bahçe içerisinde yapılan düzenlemeler kadar bahçe duvarları da önemlidir. Bahçe duvarlarında renkli sarmaşıklar kullanıldığında, bahçe tasarımının havası anında değişiyor.

 1. Kademeli Bahçe Tasarımları

Kademeli bahçelerde, merdiven detayları, katmanlarda kullanılan mini havuzlar ve ateş çukurları son derece özel parçalardır. Bahçenizi en iyi şekilde kullanmak için kademli peyzajları tercih edebilirsiniz.

 1. Dairesel Yollar ve Arnavut Kaldırımları

Ev girişi tasarımı denildiğinde gözümüzde canlanan dairesel yolları ve kaldırımları elde etmek çok daha kolay. Arnavut kaldırımları oldukça doğal bir görünüm kazandırırken dairesel yollarla modern dokunuşlar yapılıyor.

 1. Taş Havuz ile Peyzaj Tasarımı

Peyzaj tasarımlarında havuz kullanıldığında, tek başına dikkat çekmek için yeterli oluyor. Ev girişinde misafirleri karşılayacak mini bir havuz kullanabilirsiniz. Havuzun etrafında kullanılan aydınlatma ürünleri ve çiçekler de son derece zarif görünüyor.

 1. Merdivenli Ev Girişi Alanları

Ev girişinde merdiven kullanırken, merdiven köşelerine aydınlatma armatürleri ve bitkiler yerleştirilebilir. Merdivenli giriş alanları, dikkat çekici peyzaj tasarımları arasına yer alıyor.

 1. Doğal Bitkilerle Elde Edilen Tasarımlar

Ev girişi tasarımı için tamamen doğal bitkiler kullanmak da oldukça iyi fikirlerden biri. Ağaçlar, canlı bitkiler, güller ve papatyalarla kaplı bir alan, son derece ilgi çekici görünecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir