blog

Ev Düzenlemek İçin Pratik Fikirler

Ev düzenlemek bazen size öyle ağır bir yük gibi gelir ki hiçbirşey yapmak istemezsiniz. Ancak evinizi düzenlemenin ortaya çıkarmış olduğu zorunluluk siz istemeseniz bile yapmaya zorlayacaktır. Bunun için işin pratik olarak değerlendirilmesi gerekir. Ev düzenlemek için pratik fikirler vereceğimiz bu makalemizde yapacağınız basit birkaç işlem neticesinde artık evinizi sürekli olarak toplamak zorunda da kalmayacaksınız.

Dolapları Düzenleme

Ev Düzenlemek İçin Pratik Fikirler

Ev Düzenlemek İçin Pratik Fikirler

Ev düzenlemede ilk yapılması gereken yatak odası ve gardırop düzenlemesi olacaktır Askıya askınıza plastik duş perdesi takalar üzerine çantalarınızı asabilirsiniz böylelikle çantalarınız tek bir düzen içerisinde olacaktır. Bu halkalar piyasa da satılır ve çok ucuzdur.  Hatta bu halkaların yerine kutu içeceklerinizin kapaklarını da kullanabilirsiniz. pratik bir fikir olduğunu düşünüyorum elbise askınızın tepesinden halkalarını geçirerek çantalarınızı buralara takabilirsiniz bu sayede iki türlü de kullanabilirsiniz.

Çekmece Düzenleme

Ev Düzenlemek İçin Pratik Fikirler

Ev Düzenlemek İçin Pratik Fikirler

Dolaplarınızdan sonra çekmecelerinizi düzenlemeye sıra geldi. Burası için lastik tokalardan faydalanabilirsiniz. Tuhafiyeden alacağınız 1 liralık bu tokaları kullanarak çekmecenizin içerisinde bir düzenleme yapabilirsiniz. Bu tokaları kullanarak birbirine tutturacağınız çekmecedekilerin dağılmamasını sağlamış olursunuz.

Masa Üstü Düzenleme

Ev Düzenlemek İçin Pratik Fikirler

Ev Düzenlemek İçin Pratik Fikirler

Ofis dekorasyonunda masa düzenleme özellikle ofis çalışanlarının en sıkıcı dönemidir. Telefonunuz, kalemleriniz, dosyalarınız, kırtasiye malzemeleriniz derken masanızın üzeri karma karışık bir hal alacaktır. Tüm bunları bir yerde toplayabilirsiniz ve bunun içinde gereksiz malzemelerden kurtularak işe başlamanız. Masa düzenini net olarak sağlamak istiyorsanız bir kütüphaneniz olması önemli. Çünkü kullandığınız evraklarınızı kütüphaneye koyduğunuz zaman hem daha kolay bulabilirsiniz hem de dağınıklıktan kurtulabilirsiniz. Evde kullandığınız masa için ise üzerinde gereksiz hiçbir şeyi bulundurmamalısınız. Masanın üzerinde tek bir vazo olması işinizi kolaylaştıracaktır.

Çocuk Odası

Çocuk odası için alacağınız renkli ve küçük kutular sayesinde oyuncaklarını tek bir yerde toplayabilirsiniz. Oyuncakların toplu olması dağınıklığı da ortadan kaldıracaktır. Renkli olarak tercih etmeniz ise oyuncakların birbirinden ayrılmasını sağlayacaktır. Özellikle bu küçük çocuğunuz için daha iyi olacaktır. Çünkü bu sayede düzeni de ona öğretmiş olursunuz. Renklerden yola çıkarak nasıl düzenlemesi gerektiğini çok iyi bir şekilde öğrenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir