blog

Ev Dekore Edilirken Nereden Başlanmalı?

Bir evin dekorasyonu ister evli olsun ister bekar bayanlar için çok önemlidir. Bunun için her bayan yaşadığı evin dekorasyonunun eldeki imkanlar doğrultusunda en iyisi olmasını isterler. Bir evin farklı dekorasyonlarla zaman zaman desteklenmesi insanın psikolojik olarak da rahatlatacağından dolayı bu dekorasyon aslında bir anlamda huzur bulmak demektir. Ev dekorasyonu yapılırken insanın hayal dünyasına göre hareket etmek gerekir. Bunun için bir iç mimarla çalışacaksanız öncelikli olarak hayallerinizi ona anlatmanız gerekiyor. Sizin hayalleriniz ve onun tasarım gücü birleştiğinde ortaya çok şık bir şeyler çıkacağını unutmamalısınız.

Dekorasyon aslında genel olarak kullanılmış olsa da her evin kendine özgü bir yapısı vardır ve bunun içinde dekorasyonu eve göre yapmak gerekir. Dekorasyona başlarken ise sizi motive etmesi açısından evde en çok sevdiğiniz bölümle başlamanız daha faydalı olur.

Oturma Odası

Ev Dekore Edilirken Nerden Başlanmalı

Örneğin standart bir Türk ailesinde en çok kullanılan ortak kullanım alanı oturma odasıdır. Bunun için burada olması gereken eşyalar odayı aydınlık ve ferah göstermesi şart. Eve gelen bir misafir direk olarak oturma odasıyla yüzleşeceğinden dolayı burasının biraz daha özenli olması gerekiyor. Oturma odasından başlanan dekorasyon daha sonrasında diğer bir oda, salon ve yemek odası şeklinde gidebilir ve bu geçişlerinde mutlaka birbirine uygun ve gözü rahatsız etmemesi sağlanmalıdır.

Duvarlar

Ev Dekore Edilirken Nerden Başlanmalı

Geçişleri destekleyecek en önemli şey ise duvarlardır. Dekorasyonda duvarlara önem vermek şarttır. Günümüzde duvar için kullanılan 3 boyutlu kağıtlar ya da straforlar var bunlar hem odanın modern yapısını bozmaz hem istediğiniz temanın oluşmasını sağlar hem de odadan odaya geçişlerde daha rahat hareket etmenizi sağlar.

Mutfak

Ev Dekore Edilirken Nerden Başlanmalı

Bir evde en çok önemsediğimiz ancak hiç dikkat etmediğiniz alan mutfaktır.  Özellikle bayanların burada çok fazla vakit geçiriyor olmaları mutfak üzerinde daha fazla durulmayı gerektirecektir. Bunun için evin genel dokusu bozulmadan mutfağın tasarlanması gerekir. Eğer mutfağınız ilk girişte misafirleriniz tarafından rahat görünüyorsa o zaman sade ve şık olan objeler tercih edilebilir.

Banyo ve Tuvalet

Ev Dekore Edilirken Nerden Başlanmalı

Evin tamamlayıcı ıslak zeminlerdir. Banyo ve tuvaletinizde zeminden tavana kadar her şeyin planlaması gerekiyor. Bunun için parlak ancak kaymayan seramik veya fayanslar tercih edilmelidir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir