blog

Ev Dekorasyonunda Parkenin Etkisi

Yaşam alanlarımızın dekorasyonunda parke seçimi çok büyük etkiye sahiptir. Parke dekorasyonunun doğru şekilde yapılması yaşam alanlarınıza estetik ve ferah bir hava katacaktır. Parkenin doğru şekilde tercih edilmesi ve parkeyle uyumlu mobilyaların dekorasyonda yer alması yaşam alanlarına yeni bir değer katmak adına atılacak önemli bir adımdır. Sıfırdan bir dekorasyon oluşturacaksanız işiniz çok daha kolay. fakat elinizde bulunan mobilyalarınızla kullanacağınız parkeyi yeniden dizayn etmek istiyorsanız daha temkinli olmanızda fayda var.

Ev Dekorasyonunda Parkenin Etkisi

Ev Dekorasyonunda Parkenin Etkisi

Eğer yeni bir ev aldıysanız ve tamamen zevk ve tercihlerinize göre tasarlayıp dekorasyonunu oluşturmak istiyorsanız parke ve kullanacağınız tüm ürünlerin birbiri ile uyum içerisinde olarak seçilmesi daha kolaydır. Fakat sadece parkeler değiştirilecekse bir iç mimardan yardım almanız daha uygun bir dekorasyon oluşturmanızı sağlayacaktır. Kimseden yardım almadan kendi zevk ve tercihlerinizi göz önünde bulundurarak bir parke tercihi yapacaksanız uygun bir tasarım oluşturmak için dikkat etmeniz gereken faktörler bulunmaktadır.

Ev Dekorasyonunda Parkenin Etkisi

Ev Dekorasyonunda Parkenin Etkisi

  • Parkenin renginin mobilya rengi ile uyumuna dikkat edilmesi gerekir.

Parke rengi seçilirken yaşam alanınızda kullanacağınız mobilyaların rengi mutlaka göz önünde bulundurulması gereken bir ayrıntıdır. Koyu renkte tercih edilen mobilyalar ile koyu renk bir parke ortamı karanlık göstereceğinden dolayı koyu renk mobilyalar ile açık renkte seçilen parke ferah bir atmosfer oluşturacaktır. Aynı zamanda koyu renk mobilyalar ile koyu renk parkenin bir arada kullanımı mobilyanızın modelini gizleyecek ve dekorasyon anlamında hoş bir etki oluşturmayacaktır. Açık renk mobilyalar size parke seçimi konusunda daha çok seçenek sunacaktır.

Ev Dekorasyonunda Parkenin Etkisi

Ev Dekorasyonunda Parkenin Etkisi

  • Seçilen parkenin malzemesinin kalitesi dekorasyonda çok büyük etkiye sahiptir.

Parkemizin malzemesinin kaliteli oluşu bize dekorasyon anlamında yarar sağlayacağı gibi ekonomik açıdan da önemlidir. Kaliteli malzemeden üretilmiş olan parkeler su ve neme dayanıklılık özelliğine sahip olmalı. Kalitesiz malzemeden üretilen parkeler su ve nem ile temas ettiklerinde şişme yapacağından dolayı sizi ekonomik yönden masrafa zorlayacaktır.

İlginizi Çekebilir:Ev Dekorasyon İç Mimari

  • Parke ve duvar dekorasyonunda kullanılan renk uyum içerisinde olmalı.

Parke dekorasyonunda yaşam alanında kullandığımız bütün detaylar birbiri ile ilişkilidir. Özellikle duvar rengi ve parkenin uyum içerisinde olması yaşam alanınızın ferah ve huzur verici görünüm kazanmasını sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir