blog

Ev Dekorasyonunda Oval Tasarımlar

Son yıllarda yaşam alanlarına görmeye alışık olduğumuz klasik düz mobilya tasarımlarının yerini eğri ve oval şekilde tasarlanan mobilyalar almaktadır. Ortama sağladığı sıra dışı şıklığın yanında kolay kullanım imkânı da sunan oval tasarımlar özellikle 2019 yılının en fazla tercih edilen mobilya türü olmuştur. Evlerde ve yaşam alanlarında farklılığı yakalamak için oval tasarımlara yer verilmelidir. Çok farklı tasarımlarıyla dikkat çeken oval mobilyalar kullanıldıkları alanda rahatlığı yakalamanıza yardımcı olan tasarımlardır.

Ev Dekorasyonunda Oval Tasarımlar

Ev Dekorasyonunda Oval Tasarımlar

Yaşam alanlarında rahat bir atmosfer yakalamak için dekorasyonda yer verilen oval mobilya tasarımları oval masa ve sehpalar ile bütünlük oluşturmaktadır. Oval mobilya tasarımları ile birlikte kullanılan kare ve dikdörtgen tasarımlar uyumu oluşturmayacağı gibi göze hitap eden bir dekorasyonu sağlayamayacaktır. Bu nedenle oval tarzda tasarlanmış olan ürünleri evimizde kullanmak istiyorsak halıdan tutunda perde ve duvar gibi bütün dekorasyon unsurları bir ahenk oluşturmalıdır. Bunun için dekorasyonda kullanılacak ürünler kalite model ve renk bakımından birbirini tamamlar nitelikte olmalı.

Ev Dekorasyonunda Oval Tasarımlar

Ev Dekorasyonunda Oval Tasarımlar

Oval tasarımlar son derece rahat kullanımı olan özellikle küçük çocuklu ailelerin tercihlerinde yer vermesi gereken bir tasarımdır. Orta sehpa, masa ve mobilyaların köşeleri oval olduğundan olası kazalarda çocuğunuza zarar gelmesini engelleyecektir. Bilindiği gibi klasik düz modellerde orta sehpa ve masanın köşesi oldukça sivridir. En küçük bir çarpma halinde çocuğunuza çok fazla zarar verebilmektedir. Bu sebepten dolayı özellikle hareketli ve yerinde durmayan bir çocuğunuz varsa onu bu tür kazalardan korumak amacıyla yapacağınız tercih oval tasarımlar olmalıdır.

Oval tasarımlarda halı tercihi

2000 li yılların başından itibaren köşeli halıların yerini birbirinden farklı tarz ve modelde tasarlanan almıştır. Kullanıldıkları alana estetik bir atmosfer kazandıran bu halılar evlerimizin her alanında rahatlıkla kullanılmaktadır. Özellikle oval tarzda tasarlanmış olan mobilyalarınızla görsel açıdan bütünlük oluşturacak olan oval ve yuvarlak halılar yaşam alanlarınıza şıklık katacaktır.

Ev Dekorasyonunda Oval Tasarımlar

Ev Dekorasyonunda Oval Tasarımlar

Oturma odası ve salon dekorasyonunun tamamlayıcı unsuru olan halılar özellikle dekorasyonda kullanılan diğer faktörler ile uyum içerisinde olduklarında yaşam alanlarında farklılık yaratacaktır. Bu bağlamda oval mobilyalar ile birlikte tercih edilmesi gereken halı oval tarzda tasarlanmış olan halılar olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir