08
Nis

Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Hepimiz yaşam alanlarımızın daha ferah ve bize özel olmasını isteriz. Bunun için ise bazen ufak dokunuşlarla bazen ise komple evimizi ya da ofisinizi elden geçiririz. Özellikle bayanlar için ev dekorasyonu oldukça önemlidir. Tercih edilen materyaller daha çok kişinin karakteristik özellikleriyle alakalıdır. Tam olarak ne istediğinize karar vermeli ve uygulamayı yapacak olan iç mimar ya da diğer uygulayıcı faktörlere düşüncelerinizi doğru aktarmalısınız. Günümüz dünyasında teknolojinin çok ileri seviyelerde olması uygulama sonunda hayal kırıklığına uğramanızı engelliyor. Çünkü mimarlık firmalarının birçoğu artık uygulamaya geçmeden önce müşterilerine görsel sunum yaparak hayallerini önce bilgisayar ortamına daha sonra da sahaya yansıtmaktadır.

Duvar Renkleri

Ev Dekorasyonu

Eğer modern bir yaşam tarzını evinize yansıtmak istiyorsanız işe öncelikle kapı duvar ve pencerelerinizden başlamalısınız. Duvarlara uygulanacak pastel renkler modern dünyanın vazgeçilmezleridir. Duvar renkleri ne olursa muhakkak açık tonları kullanılmalı. Kapılar keskin hatlardan oluşmalı ve klasik çizgiyi kesinlikle taşımamalı. Kapı ve duvar renklerinin zıtlığı görsel anlamda bir şölene dönüşebilir. Seçilen oturma grupları kesinlikle avangart olmamalı ve spor kanepeler tercih edilmelidir. Mutfak dolap kapaklarında oval çizgilerden kaçınılmalı düz çiğiler tercih edilmelidir. Mutfak masası fonksiyonel olmalı sandalyeler spor tarzı ve kumaş olmalı. Salonunuza bir yemek odası takımı almaktansa bir adet gümüşlük ve masa ile modern çizginize zarar vermezsiniz.

Klasik ve Ağır Çizgiler

Ev Dekorasyonu

Daha klasikçi ve ağır çizgileri seviyorsanız evinizin tamamını tek konseptte muhteşem görüntüye kavuşturabilirsiniz. İşe Osmanlı desenli altın yaldız ve varaklardan oluşan duvar kağıdı ile başlayabilirsiniz ve aynı konsepte sahip tavan ve avizelerde devam edebilirsiniz. Salonda avangart takımlar kullanılmalı tercih edilen kumaşlar açık kahve tonlarında arar ara yaldızlı olmalı. Oturma grubu, TV ünitesi, kapılar, mutfak kapakları, vestiyer, yatak odası ve banyo dolaplarında ufak ufak varak uygulaması yapılması evinizin bütünlüğünün korunmasına neden olur. Üstü örtülmeyen yer döşemelerinde ve mutfak arası tezgahlarında çeşitli motifler kullanılarak ayrı bir ahenk ortaya çıkabilir.

Ev Dekorasyonu

Hayallerinizin çerçevesini belirlediğiniz zaman içini doldurmak mimarlık firmaları için daha kolay, daha yaratıcı ve daha gerçekçi olacaktır. Mutluluğa açılan kapı kendinize göre dizayn ettiğiniz bir evden geçer.