blog

Ev Dekorasyonlarında 2019 Trendleri Nelerdir?

Ev dekorasyonu, kişinin kendi zevk ve tercihlerine, kullanım amacına ekonomik olanakları göz önünde bulundurularak yaşam alanlarının çeşitli mobilya ve aksesuarlar kullanılarak tasarlanmasıdır şeklinde tanımlanabilir. Tarihin çok eski çağlarından itibaren insanoğlu yaşadığı mekâna çok önem vermiştir. Asırlar öncesinde bile insanlar, yaşadığı ve hayatını sürdürdüğü mekâna kültürünü, zevk ve tercihlerini hatta kişiliğini yansıtmıştır.

Yaşadığımız yüzyılda ise ev dekorasyonu alanında yapılan birbirinden farklı tasarımlarla sektör haline gelmiştir. Ev dekorasyonu konusunda uzman kişilerin sektörde yerini alması hiçte zor olmamıştır. Tasarımcılar tarafından ev dekorasyonu alanında kişiye daha huzurlu ve yaşanılabilir hizmetlerin sunulması hedeflenmiştir. Böylelikle sektör her geçen gün kendini yenileme ve geliştirme imkânı elde etmiştir. İçinde bulunduğumuz 2019 yılında evinize yeni bir tarz yaratacağınız dünyaca ünlü tasarımcıların tasarladığı birçok seçeneğe ulaşıp fikir edinebilirsiniz.

Dekorasyonda Kullanılacak Olan Kumaş ve Duvar Kâğıtları

Ev Dekorasyonlarında 2019 Trendleri Nelerdir?

2019 yılının trendleri arasında büyük çiçekli geleneksel çiçek desenlerinin hâkim olduğu duvar kâğıtları ev dekorasyonunda yerini almakta. Geçmiş yıllarda moda olan desenler tasarımlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Çiçek desenli duvar kâğıtları dijital baskılı kumaşlar 2019 yılının vazgeçilmeyen dekorasyon unsuru olmuştur. Çiçek desenli duvar kâğıtlarla kullanılacak olan diğer mobilyaların daha sade ve yalın modeller olarak tercih edilmesi şık ve estetik değer katmanıza yardımcı olacaktır.

Mücevher Tonları Bu Seneye Damgasını Vuruyor

Ev Dekorasyonlarında 2019 Trendleri Nelerdir?

Yeni nesil ev dekorasyonunda mücevher tonlarına çok fazla yer verilmektedir. Yatak odalarında, yemek odalarında, salonlarda ve evin her alanında koyu çivit mavi, zümrüt yeşili gibi renklere de oldukça fazla yer verilmekte. Geçen yılların trend rengi olan gri bu yıl yerini mücevher tonlara bırakmıştır.

Cibinlikli yataklar geri geldi

Geçtiğimiz yıllarda kullanımı azalan cibinlikli yataklar 2019 yılında tekrar yatak odalarının dekorasyonlarında kullanılmaya başlandı. Eski çağlarda sinekli olarak kullanılan cibinlikli yataklar romantik bir ortam dekore etmek adına da yardımcınız olacaktır. Uzun yıllar önce kullanılmaya başlanmasına rağmen günümüzde hala yatak odalarının dekorasyonunda vazgeçilemeyen bir unsur olan cibinlikler öyle görünüyor ki modası hiç geçmeyecek olan bir tasarım unsuru olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir