blog

Ev, Daire Tasarımı, Tasarım Uygulama Nasıl Olmalı ?

Daireler, birimler arasında çok az fark olan veya hiç olmayan, düzenlerdir. Ancak bu, dairenizi benzersiz olacak şekilde tasarlayamayacağınız anlamına gelmez. Biraz dokunuş eklemek düşündüğünüzden daha kolaydır. Bunu başarmak için sadece iki şeye ihtiyacınız var. Biraz dekorasyon ve birazda ev daire tasarımı bilgisi yeterlidir.

Daire tasarımına başlamanıza yardımcı olmak için modern daire tasarımı ve dekorasyon ipuçlarını bir araya getirdik!

Modern Bir Daire Dekorasyonu

Bir projede ilk adımları atmak, genellikle modern apartman tasarımının en zor kısmıdır. Bunalmış hissetmek ve temelleri unutmak doğaldır. Ancak, temel tasarım ve dekorasyon ipuçlarına aşina olduğunuzda, istediğiniz evi yaratmak çok kolay olacaktır.

1+1 Dairelerde Dekorasyon FikirleriBir Temel Stil Seçin

Bir ev genellikle iki veya daha fazla stilin bir karışımıdır. Tek bir eğilime bağlı kalmanız pek olası değildir, ancak temel bir stil seçmek önemlidir. Zor tasarım kararları vermek için bir rehber görevi görebilir ve elde etmek istediğiniz görünümde doğru yolda kalmanıza yardımcı olur.

Modern apartman dekoru mu arıyorsunuz, ancak nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz?

Boyutları Not Edin

Temel mobilyalar bir zorunluluktur, ancak çok büyükse modern apartman tasarımınızda hızla anlamsız hale gelebilir. Dairenizi tasarlamaya başlarken evinizin duvardan duvara ve zeminden tavana ölçümlerini not ederek hayal kırıklığından kurtulun.

Hangi Odanın Nerede Olduğu Belli Olsun

Işıklandırmaya Dikkat Edin

Ev, daire tasarım firmaları bir yapıyı inşa ederken mutlaka aydınlatmaya önem vermek zorundadır. Aydınlatma, duvar renginden dekora kadar modern apartman tasarımının her yönünü etkiler. Örneğin duvarlardaki boya rengi, daha yumuşak ve daha soğuk yapay ışığa sahip bir evde farklı görünecektir. Aynalı ve metalik eşyalar gibi dekor, sadece bir odanın görünümünü iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda ışığı ikiye katlar.

Açık Plan Yerleşimi

Ev, daire uygulama firmaları  açık plan bir iç mekan için size daha fazla alan ve uyumlu bir tasarım yaratma fırsatı sunar. Bir alan diğerine serbestçe akabilir. Örneğin, rahat bir oturma odası, bir aile mutfağına sorunsuz bir şekilde geçebilir. Bir iç mekanın yedi katmanına dikkat etmek işe yarıyor. Tasarımınızın tüm yönlerini ele alırken, çok yönlü bir iç mekan yaratabilirsiniz. Ayrıca her odanın aynı katmanlardan oluştuğunu unutmayın: duvarlar ve tavan, döşeme, döşemeli mobilyalar, vurgulu kumaşlar, döşemesiz mobilyalar, aksesuarlar ve aydınlatma.

Modern Küçük Daire Tasarımı

Daireler her zamankinden daha küçük olabilir, ancak yine de şıktır. Küçük daire tasarım püf noktalarını uyguladığınız ve stil anlayışınıza güvendiğiniz sürece, küçük bir daireyi dekore edebilirsiniz. Öncelikle, renk ve dekora sahip çok işlevli bir odada ayrı alanlar oluşturma uygulamasıdır. İkincisi, görsel illüzyonlarla bir iç mekanı olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Örneğin, bir ayna, bir iç mekanın ışığını ikiye katlarken, olduğundan biraz daha büyük görünmesini sağlayabilir. Son olarak, perdeler veya raflar gibi tavandan tabana mobilya ve dekor, bir odayı olduğundan daha uzun hissettirebilir. Uzun perdeler her iç mekana görkemli bir lüks katabilir.

Çarpıcı bir modern daire oturma odası yaratmak için planlama yapmak gerekir. Oturma odanızdaki ana unsurları ayrı ayrı ele alarak başlayın. Bunların birbirine nasıl uyduğunu da düşünün. Dengeli bir oturma odasındaki temel parçalar arasında kanepe, sehpa, duvarlar ve TV dolabı bulunur. Örneğin bir kanepeyi düşündüğünüzde, olası kırlentleri düşüneceksiniz. Ancak daha büyük bir düzende, bu aksanlar duvardaki, sehpadaki ve dolaptakilerle eşleşmelidir.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir