blog

Ekonomik Dekorasyon Fikirleri

Eviniz ya da ofisiniz için bir dekorasyon yapma ya da yaptırma gibi bir düşünceniz varsa işe başlamadan önce sabırlı hareket etmeniz gerekiyor. Çünkü sabırsızca hareket etmeniz halinde gereksiz maliyetlerle karşılaşcağınızdan dolayı sizde bir külfet yaratacaktır. Dekorasyon konundaki fikirlerinizin bir plan ve programa dayalı olmaması sonrasındaki süreçte karşınıza farklı sonuçlar çıkabilecektir. Bunun için sabırlı hareket etmenizi tavsiye ediyoruz. Eviniz için konuşacak olursak burada bir değişikliğe gitmeden önce sizin için en uygun zamanı beklemeniz gerekiyor. Mesela yazın ortası dekorasyon için iyi bir sezondur denilebilir.Üstelik bu dönemde alışveriş daha uygun olacağından dolayı tavsiyemiz bu tarihler yönünde olacaktır. Evinizi dekore ederken önemli bir husus vardır ki onu da şöyle söyleyelim sırf dekorasyon yapacağım diyerek evinizdeki boşlukları gereksiz eşyalarla doldurmamalısınız. İşe başlamadan önce kendinize bir liste çıkarın ve bu sayede bütçenizi de belirlemiş ve aşmamış olursunuz.  Bu sizin mobilya seçiminizde de rahat hareket etmenizi sağlayacaktır.

Ekonomik Dekorasyon Fikirleri

Ekonomik Dekorasyon Fikirleri

Mobilyanızı değiştirirken bir kısmının renginde oynayabilirsiniz. Yani parlak siyah bir renge boyarsanız farklı bir görünüm olacaktır. Hatta eski eşyalar alarak onları da boyayabilirsiniz.

 Ev dekorasyonu için alacağınız eşyaların uygun fiyatla olmasını sağlamalısınız. Dekorasyonda şıklık kadar basit görünümde önemlidir. Bunun için ucuz ama gösterişli eşyalar alabilirsiniz.

Ekonomik Dekorasyon Fikirleri

Ekonomik Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon için sanatsal objeleri tercih edebilirsiniz. Klasik tercihler her zaman hataya açıktır. Siz evinizdeki eski eşyaları değerlendirerek farklı bir tarz oluşturabilirsiniz. Duvarlara hareket kazandırmanız evinizin tarzını değiştirebilir.

Bir evde dağınıklık belki de en çok can sıkan şeydir. Dekorasyonunuz ne kadar şık olursa olsun dağınık bir eviniz varsa bu sizi rahatsız edecektir. Bunun için dağınıklıkları ortadan kaldırmaya yönelik olarak çalışmalar yapmalısınız.

Ekonomik Dekorasyon Fikirleri

Ekonomik Dekorasyon Fikirleri

Uç Mimarlık Dekorasyon Önerileri;

Uç Mimarlık olarak aşağıda size iki öneri verelim istedik.

Yazlık evinizin atmosferini ekonomik olarak ele almak istiyorsanız öncelikli olarak aydınlatmaya önem vermeniz gerekiyor. Bunun için yazlığınızda yeni ampuller takın ve aydınlatmanızın görünümlerini tekrardan ele alın. Hatta var olanları boyamakla başlayabilirsiniz.

Evinizde bir şömineniz bulunuyorsa o zaman yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz. Şöminenize dekoratif bir görünüm sağlayabilirseniz hem işlevsellik kazandırıp hem de güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Şömine içerisine çakış taşları koyarak renkli mum yakılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir