blog

Duvarlarda Oluşan Tahribatlar İçin Yapılması Gerekenler

Ev dekorasyonunda önemli bir etkiye sahip olan duvarlarımızın her zaman yeni boyanmış gibi tertemiz ve yıpranmamış görünmesini isteriz. Fakat bazen ne kadar özen göstersek de duvarlarımız boya tutmama ya da mevcut boyanın kalkması gibi durumlarla sık sık karşı karşıya gelmekteyiz. Özellikle küçük çocukları bulunan aileler bu durumlarla daha fazla karşılaşmakta. Nemli ve rutubetli bir evde yaşıyorsak duvarlarımızdaki boya daha çabuk kalkmaktadır. Bu sorunları ortadan kaldırmak için yapılması gereken uygulamalar sizi bu sıkıntıdan kurtaracaktır.

Duvarlarda Oluşan Tahribatlar İçin Yapılması Gerekenler

İlk olarak duvarlarımızda oluşan sorunun neden ve hangi sebepten dolayı oluştuğunu bilmek işimizi bu anlamda kolaylaştıracaktır. Duvarınızdaki boyanın kalkma nedenini bulduğumuz zaman sorunu daha çabuk çözmüş olacaksınız.

Duvarlarda Oluşan Tahribatlar İçin Yapılması Gerekenler

Duvarlardaki boyanın kalkıp soyulmasının en önemli nedeni kullanılan boyanın kalitesiz bir malzemeden oluşmasından kaynaklanmasıdır. Piyasadaki ucuz ve kalitesiz boyaları kullanmak yerine daha kaliteli ve herkes tarafından memnun kalınan kaliteli bir boya kullanılmalıdır. Duvar soyulmasının bir diğer nedeni de kötü ve özensizce yapılan işçiliktir. Boya yapmadan önce duvarınızın zımparalanarak temizlenmesi boyamada atılacak ilk adımdır. Daha sonra boyadan önce duvarınıza astar denilen koruma atılması da yine kaliteli bir boyamada etkili olan bir yöntemdir. Fakat işi çabuk bitirip özensizce teslim etmek isteyen kalitesiz işçiler zımparalama ve astar işlemini duvara uygulamamaktadır. Böylece gereken özen gösterilmeden yapılan boyama işlemi sonucu duvar boyanızda kalkma ve soyulma sorunu yaşanacaktır.

Duvarlarda Oluşan Tahribatlar İçin Yapılması Gerekenler

Bu aşamada duvar boyanızın soyulup kalkmasının nedeni kalitesiz boya ve işçilik olarak belirlenmişse yapılması gereken duvarı bu yanlış yapılan boyadan tamamen kurtararak yeniden kaliteli boya ile duvarımızı boyamaktır. Sorunu çözmek ve tekrar böyle bir sorun ile karşılaşmamak için duvarımızı güzel bir şekilde zımparalayarak işe başlayabiliriz. Dönüşüm astarı kullanarak iki kat yapılan boya ile tamamen bu sorunun önüne geçilebilinmektedir. Kaliteli boyanın önemli olduğu kadar bu boyanın duvarımıza ne şekilde uygulandığı da büyük önem taşımaktadır. İşini özenle yapan işçiler bulunarak boyanın duvarınıza en güzel şekilde uygulanması sağlanmaktadır. Eğer duvarınızın boyasının soyulma nedeni rutubet ve nem ise neme dayanıklı boyalar kullanarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir